Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës jep detaje për takimin Kurti – Rama

E publikuar: 13/09/2022 20:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës Përparim Kryeziu, ka dhënë detaje lidhur me takimin që kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka zhvilluar sot me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.

Kryeziu tha për Klankosova.tv se Kurti dhe Rama kanë biseduar për një sërë çështjesh, me theks të veçantë për sfidat energjetke.

“Kryeministri Kurti ka zhvilluar sot një takim pune me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në këtë takim dy kryeministrat kanë folur për çështjet e politikave publike e qeveritare dhe socio-ekonomike në Kosovë e Shqipëri, me theks të veçantë në sfidat energjetike dhe shkëmbimin që po bëjnë KEK me KESh”- tha Kryeziu.

Pas takimi që i pari i qeverisë kishte me kryetarin e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës, ai udhëtoi drejt Tiranës për t’u takuar me kryeministrin shqiptar.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com