Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

02.01.2021 16:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

Arsene Wenger, ish-menaxheri i Arsenal, deklaroi se është i gatshëm të kthehet dhe të ndihmojë klubin nga “Emirates” nëse është e nevojshme.

Eksperti francez, i cili kaloi 22 vjet në krye të “topçinjve”, është i vetëdijshëm se klubi ka probleme me rezultatet dhe se do të jetë e vështirë për të arritur qëllimet e përcaktuara.

Mikel Arteta regjistron fillimin më të keq në një sezon të Premier Ligës sa i përket Arsenalit, i cili është në vendin e 13 me 20 pikë nga 16 ndeshje.

Në një bisedë për emisionin “Men in Blazers”, Wenger tha diçka që do të jetë shpresë mes tifozëve të klubit londinez.

“Nëse do të jem i nevojshëm, unë do t’i ndihmoj ata. Sidoqoftë, nuk pres një telefonatë,” tha Wenger.

Ai aktualisht punon brenda FIFA si kreu i zhvillimit global të futbollit, dhe kur bëhet fjalë për ish-klubin dhe trajnerin Mikel Arteta, ai thotë se ish-lojtari i “topit” ishte me shumë fat.

“Ai ishte me fat të merrte një punë në një klub të madh menjëherë, për të arritur në një pozicion që kërkon të paktën dhjetë vjet punë. Kjo sepse ai ishte një lojtar i mirë dhe luajti për një klub të madh, dhe i uroj të gjitha të mirat. Unë u largova me dëshirë për t’i bërë pasardhësit e mi më të mirë dhe, tani që ata kanë financa më të mira, për të fituar titullin. Mikel gjithmonë ka pasur një pasion të madh për lojën dhe motivimin, dëshirën për të pasur sukses. Ju i shihni të gjithë ata përbërës dhe tani, ai ka një ndikim te lojtarët”, përfundoi Wenger.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Meghan Markle thotë se ishte në kontroll total në familjen mbretërore

Meghan Markle thotë se ishte në kontroll total në familjen mbretërore

“Largohu nga Sara, po ta them tani!” Atdheun e kërcënojnë nga Dubai: Numrin ma ka shpërndarë ajo, do mbash përgjgjësi

“Largohu nga Sara, po ta them tani!” Atdheun e kërcënojnë nga Dubai: Numrin ma ka shpërndarë ajo, do mbash përgjgjësi

Capital T ndan të tjera pamje nga pushimet në Miami, paralajmëron këngën e re

Capital T ndan të tjera pamje nga pushimet në Miami, paralajmëron këngën e re

Rihanna nuk gjen blerës për ta shitur rezidencën luksoze, detyrohet t’i zbret çmimin

Rihanna nuk gjen blerës për ta shitur rezidencën luksoze, detyrohet t’i zbret çmimin

Fasulet i shërojnë këto sëmundje mjaft të përhapura

Fasulet i shërojnë këto sëmundje mjaft të përhapura

Genc Prelvukaj publikon këngën e re “Sa here”

Genc Prelvukaj publikon këngën e re “Sa here”

Billie Eilish zbulon ish të dashurin sekret

Billie Eilish zbulon ish të dashurin sekret

“Çmendet” e reja, heq pantallonat në mes të Tiranës dhe fton kalimtarët t’i shohin hiret (Video)

“Çmendet” e reja, heq pantallonat në mes të Tiranës dhe fton kalimtarët t’i shohin hiret (Video)

Hunda me gjak, trajneri i Barcelonës ndal konferencën (Video)

Hunda me gjak, trajneri i Barcelonës ndal konferencën (Video)

Ava Max publikon klipin e ri “My head and my heart”

Ava Max publikon klipin e ri “My head and my heart”

Mbyllet java e 21-të në Superligën e Kosovës: Garë e zjarrtë për titull dhe mbijetesë

Mbyllet java e 21-të në Superligën e Kosovës: Garë e zjarrtë për titull dhe mbijetesë

Ish e fejuara i dërgon mesazh publik Rinianit të ‘’Përputhen’’

Ish e fejuara i dërgon mesazh publik Rinianit të ‘’Përputhen’’

Morena me të brendshme transparente, nuk e lë askënd indiferent

Morena me të brendshme transparente, nuk e lë askënd indiferent

“Festifali lakuriq”, traditë 500-vjeçare që nuk u prish as në pandemi

“Festifali lakuriq”, traditë 500-vjeçare që nuk u prish as në pandemi

Melisa Lleshi arrin mbi një milion klikime me këngën e parë “U kry”

Melisa Lleshi arrin mbi një milion klikime me këngën e parë “U kry”

Kush është biznesmeni nga Kosova që ia ka vjedhur zemrën Rovena Stefës

Kush është biznesmeni nga Kosova që ia ka vjedhur zemrën Rovena Stefës