Wenger: I kuptoj tifozët pas kësaj humbje

E publikuar: 11/04/2017 08:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka folur pas humbjes 3-0 ndaj Crystal Palace.Francezi ka thënë se i kupton shqetësimet e tifozëve, por ka pranuar se do të rikthehen te fitore.

“Kundërshtarët tonë kanë fituar të gjithë duelet vendimtare, kanë qenë më të rrezikshëm se ne dhe nisur nga kjo ne kemi qenë shumë të ekspozuar ndaj sulmeve të tyre”.

“Mund të kuptoj pakënaqësinë e tifozëve, çdo humbje është shqetësim i madh”.

“Tani është në dorën tonë dhe duhet të përgjigjemi shpejt, jam i zhgënjyer, por edhe i vendosur për t’i kthyer gjërat në vendin e duhur”, ka thënë Wenger. /Telegrafi/