Vuçiq si Kurti, i buzëqeshur në takim me Borrell e Lajçak

E publikuar: 27/02/2023 17:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Takimi i presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, ka nisur.

Edhe Vuçiq njësoj si kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shfaqur në humor të mirë me Joseph Borrell dhe Miroslav Lajçak.

Pas takimeve, Borrell do të mbajë një konferencë për media.