Vret gruan me shufër, ngritet aktakuzë

24.09.2020 17:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vret gruan me shufër, ngritet aktakuzë

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit N.M., i cili gjendet nën masën e paraburgimit nga data 25 korrik 2020.

Sipas aktakuzës, N.M., më 25 korrik 2020, në Berivojcë të Kamenicës, për shkak të mosmarrëveshjeve të vazhdueshme familjare, me dashje ka privuar nga jeta bashkëshorten e tij, S.M., ashtu që pas fjalosjes, i njëjti me shufër metalike, e ka goditur në dorën e majtë dhe në kokë, e cila pasi është rrëzuar në dysheme, përsëri ka vazhduar ta godasë në kokë dhe pjesë tjera të trupit, duke i shkaktuar plagë vdekjeprurëse.

Në këtë mënyrë, i pandehuri N.M. ka kryer veprën penale vrasje e rëndë. Prokurori i rastit i ka propozuar gjykatës kompetente në Gjilan, që të njëjtit t’i vazhdohet masa e paraburgimit dhe të shpallet fajtor për këtë vepër penale.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mitrovica do të ndajë nga 100 euro për çdo fëmijë të lindur në vitin 2020

Mitrovica do të ndajë nga 100 euro për çdo fëmijë të lindur në vitin 2020

3 të vdekur dhe 205 raste të reja me COVID-19

3 të vdekur dhe 205 raste të reja me COVID-19

Telekomi reagon pas bllokimit të xhirollogarive: U shkel marrëveshja, po na rrezikohet funksionimi

Telekomi reagon pas bllokimit të xhirollogarive: U shkel marrëveshja, po na rrezikohet funksionimi

Bllokohen xhirollogaritë e Telekomit

Bllokohen xhirollogaritë e Telekomit

Vjedhja e mbi 2 milionë eurove, Kadri Shala dorëzohet në Polici

Vjedhja e mbi 2 milionë eurove, Kadri Shala dorëzohet në Polici

“Flaka e Janarit” merr statusin e mbrojtjes së trashëgimisë shpirtërore

“Flaka e Janarit” merr statusin e mbrojtjes së trashëgimisë shpirtërore

Ja cili deputet e quan Ahmet Shalën “troftë” me pika të kuqe

Ja cili deputet e quan Ahmet Shalën “troftë” me pika të kuqe

Vullnetarja nga Qendra e Karantinës: I ndjeri Agon Musliu ka deklaruar se nuk ka ndonjë sëmundje

Vullnetarja nga Qendra e Karantinës: I ndjeri Agon Musliu ka deklaruar se nuk ka ndonjë sëmundje

185 raste aktive dhe 8 pacientë në hospitalizim me COVID-19 në Gjilan

185 raste aktive dhe 8 pacientë në hospitalizim me COVID-19 në Gjilan

Shala: Nuk ka qenë e domosdoshme shitja e tokave me çmim të lirë

Shala: Nuk ka qenë e domosdoshme shitja e tokave me çmim të lirë

Punëtores së “Elkosit” i grabiten mbi 10 mijë euro pranë bankës në Fushë Kosovë

Punëtores së “Elkosit” i grabiten mbi 10 mijë euro pranë bankës në Fushë Kosovë

Testi i ri për Covid-19, përgjigja del vetëm për 12 minuta

Testi i ri për Covid-19, përgjigja del vetëm për 12 minuta

Pesë persona rrihen mes vete në Fushë Kosovë

Pesë persona rrihen mes vete në Fushë Kosovë

Si mund t’i menaxhojmë problemet dhe krizat e rrjeteve sociale

Si mund t’i menaxhojmë problemet dhe krizat e rrjeteve sociale

Shala: Nuk janë të shkatërruara dokumentet e privatizimit, ato janë të ruajtura në arkivat elektronike

Shala: Nuk janë të shkatërruara dokumentet e privatizimit, ato janë të ruajtura në arkivat elektronike

A ndikon papunësia në shëndetin mendor apo shëndeti mendor në papunësi?

A ndikon papunësia në shëndetin mendor apo shëndeti mendor në papunësi?