Vranët dhe me reshje shiu, parashikimi i motit për sot

E publikuar: 27/03/2023 07:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

“E hënë- Mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu. Temperaturat do të pësojnë ulje , sidomos në vlerat e maksimaleve. Parashihen edhe erëra të fuqishme në disa rajone të veriut të Dukagjinit, ndërsa në viset e larta me lartësi mbidetare mbi 800m , reshjet e shiut do të jenë të përziera me borë”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.