Votohet projektligji për hekurudhën Prishtinë-Durrës

E publikuar: 21/07/2022 13:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Deputetët e Kuvendit në seancën e sotme e kanë votuar projektligjin e marrëveshjes për studimin e fizibilitetit për hekurudhën Prishtinë-Durrës,njofton KlanKosova.tv.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka bërë të ditur se kjo pikë është votuar me 83 vota për, nga të gjithë deputetët që ishin në sallë, përfshirë pozitën dhe opozitën.