Vogel: Administrata Biden po i rehabiliton miqtë e Millosheviqit hapurazi

E publikuar: 13/01/2023 18:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Një nga themeluesit e Democratiazation Policy Council (DPC), Toby Vogel ka komentuar takimin e zyrtari të lartë të DASH-it, Derek Chollet me kreun e diplomacisë serbe, Ivica Daçiq.

Sipas Vogel, Administrata e Joe Biden po i rehabiliton njerëzit e afërt të Sllobodan Millosheviqit. Sipas tij këtë po e bëjnë hapur dhe as që po bëjnë përpjekje për ta fshehur.

“Rehabilitimi i miqve të Millosheviqit nga Administrata Bien po bëhet në nivelin më të lartë, ata as s’po bëjnë përpjekje që ta fshehin një gjë të tillë”, ka shkruar Vogel.