Vlora Çitaku fton qytetarët të votojnë: Demokracia do të jetë fituesi më i madh i këtyre zgjedhjeve

17.10.2021 13:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vlora Çitaku fton qytetarët të votojnë: Demokracia do të jetë fituesi më i madh i këtyre zgjedhjeve

Prishtinë, 17 tetor 2021 – Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku në një konferencë për media tha se sot është dita vendimtare për të ardhmen katër vjeçare të komunave të Kosovës, sepse këto Zgjedhje Lokale janë për qytetarët, e jo për politikanët.
Çitaku i ftoi qytetarët me të drejtë vote që të dalin e të votojnë, sepse ata sot e kanë mundësinë që të zgjedhin udhëheqësit më të mirë të komunave të tyre.

“Të rinjtë dhe të rejat e Kosovës, gratë dhe burrat, prindërit tanë, me votën e tyre sot do të fuqizojnë demokracinë dhe shtetin e Kosovës. Pjesëmarrja sa më e madhe është e rëndësishme për të dhënë verdiktin demokratik se kush duhet të na udhëheqë në komunat tona në katër vitet e ardhshme.”, tha ajo.

Çitaku tha se demokracia do të jetë fituesi më i madh i këtyre zgjedhjeve.

“Nga mbi 8 mijë aktivistë të Partisë Demokratike të Kosovës që janë të angazhuar në procesin zgjedhor në gjithë territorin e vendit, kemi vlerësime pozitive dhe inkurajuese.”, theksoi Çitaku.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ministria e Jashmte i ndaloi vizitën Petkoviqit për sot dhe nesër

Ministria e Jashmte i ndaloi vizitën Petkoviqit për sot dhe nesër

Shpërblime për mjekët që nxisin vaksinimin e pacientëve

Shpërblime për mjekët që nxisin vaksinimin e pacientëve

Tre skenarët e mundshëm për origjinën e variantit Omicron

Tre skenarët e mundshëm për origjinën e variantit Omicron

Serbia voton për ndryshime kushtetuese

Serbia voton për ndryshime kushtetuese

Policia e Ferizajt për një muaj shqiptoi mbi 4 mijë gjoba në trafik

Policia e Ferizajt për një muaj shqiptoi mbi 4 mijë gjoba në trafik

Serbia voton për ndryshime kushtetuese

Serbia voton për ndryshime kushtetuese

Sektori i tregtisë me numrin më të madh të të punësuarve në Kosovë

Sektori i tregtisë me numrin më të madh të të punësuarve në Kosovë

Kllokoqi letër Kurtit: Mos mendoni për ne vetëm atëherë kur keni më së shumti nevojë

Kllokoqi letër Kurtit: Mos mendoni për ne vetëm atëherë kur keni më së shumti nevojë

Pacolli: Rugova i dha gjithçka Kosovës dhe vuri themelet e shtetësisë

Pacolli: Rugova i dha gjithçka Kosovës dhe vuri themelet e shtetësisë

AGK dënon gjuhën linçuese të grupit “Me kryeministrin” ndaj gazetarëve

AGK dënon gjuhën linçuese të grupit “Me kryeministrin” ndaj gazetarëve

Apeli vërteton dënimin ndaj dy të akuzuarve për krime të luftës

Apeli vërteton dënimin ndaj dy të akuzuarve për krime të luftës

Ministri në largim i Gjermanisë bën thirrje për izolim të të pavaksinuarve

Ministri në largim i Gjermanisë bën thirrje për izolim të të pavaksinuarve

Osmani: Si presidente, do të kujdesem që t’i ruaj dhe kultivoj trashëgiminë dhe miqësitë që i krijoi Ibrahim Rugova

Osmani: Si presidente, do të kujdesem që t’i ruaj dhe kultivoj trashëgiminë dhe miqësitë që i krijoi Ibrahim Rugova

Berisha: Nëse Vuçiq do bashkëpunim, duhet të njohë gjenocidin ndaj shqiptarëve së pari

Berisha: Nëse Vuçiq do bashkëpunim, duhet të njohë gjenocidin ndaj shqiptarëve së pari

Arrestohet i dyshuari për plagosjen e sotme të dy personave në Bardhosh

Arrestohet i dyshuari për plagosjen e sotme të dy personave në Bardhosh

Morrell: Ka pasur shumë tensione Kosovë-Serbi, duhet t’i kthehemi dialogut

Morrell: Ka pasur shumë tensione Kosovë-Serbi, duhet t’i kthehemi dialogut