Vllahiu: Kurti e ka marrë vesh që realiteti nuk është ajo që shkruhet në libra

22.06.2022 22:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vllahiu: Kurti e ka marrë vesh që realiteti nuk është ajo që shkruhet në libra

Të martën, Kosova dhe Serbia, në kryeqendrën evropiane në Bruksel, nënshkruan zotimin e udhërrëfyesit për zbatimin e Marrëveshjes për Energji, që ishte arritur në vitin 2013 dhe 2015.

Me anë të këtij zotimi, do të nisë faturimi i energjisë elektrike edhe në veriun e Kosovës.

Tema e sotme e emisionit Rubikon në Klan Kosova ishte pikërisht zotimi për zbatimin e Marrëveshjes për Energji, që u arrit në Bruksel.

Lidhur me këtë opinionisti Arbër Vllahiu tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka marrë vesh se realiteti është ndryshe nga libri.

“Zoti Kurti e di mirë ose e ka marrë vesh rrugës se realiteti është ndryshe prej librit. Realiteti nuk është ajo që shkruhet në libra, realiteti është ajo me të cilën ti përballesh, me të cilin ti ke për të vepruar, me të cilën ti për të punuar”, tha Vllahiu.

Ai theksoi se Lëvizja Vetëvendosje pati instaluar dhunë politike për ta bërë Albin Kurtin kryeministër.

“Tani problemi më i madh është që Lëvizja Vetëvendosje ka pas instaluar dhunë politike në skenën politike në Kosovë. Dhe unë e kam parë dhunën politike si mjet për arritjen e qëllimeve politike dhe mjeti për arritjen e qëllimeve politike ka qenë synimi themelor ka qenë për të vëne zotërinë Albin Kurti kryeministër”, theksoi ai.

“Pra, ne kthehemi në histori dhe e shohim që Lëvizja Vetëvendosje nuk është krijuar për të ndryshuar koncepte por është krijuar për të sjell dikë në pushtet. Ky është problemi”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti: Duam dhe duhet t’i thellojmë marrëdhëniet e shkëlqyera me Gjermaninë

Kurti: Duam dhe duhet t’i thellojmë marrëdhëniet e shkëlqyera me Gjermaninë

Vllahiu: Kurti e ka marrë vesh që realiteti nuk është ajo që shkruhet në libra

Vllahiu: Kurti e ka marrë vesh që realiteti nuk është ajo që shkruhet në libra

Konjufca: Tërheqja e mjeteve nga Trusti dëmton skemën pensionale

Konjufca: Tërheqja e mjeteve nga Trusti dëmton skemën pensionale

Shpresë për vizat, deputetja holandeze jep lajmin: Në Holandë po ndryshon disponimi

Shpresë për vizat, deputetja holandeze jep lajmin: Në Holandë po ndryshon disponimi

Dy ditët vendimtare për vizat, a do të festojë Kosova apo do të zhgënjehet edhe një herë

Dy ditët vendimtare për vizat, a do të festojë Kosova apo do të zhgënjehet edhe një herë

Scholz: Nuk është e sigurt nëse do të mbahet samiti i Ballkanit Perëndimor me BE-në në Bruksel

Scholz: Nuk është e sigurt nëse do të mbahet samiti i Ballkanit Perëndimor me BE-në në Bruksel

Deputetja e VV-së: “Elektrosever” do të jetë veç furnitor, duke respektuar ligjet e Kosovës

Deputetja e VV-së: “Elektrosever” do të jetë veç furnitor, duke respektuar ligjet e Kosovës

Koloneli që bartë çantën e Putinit me kodet e armëve bërthamore, qëllohet me armë në shtëpinë e tij

Koloneli që bartë çantën e Putinit me kodet e armëve bërthamore, qëllohet me armë në shtëpinë e tij

Punime në rrjet, KEDS-i tregon cilat zona do të mbesin pa rrymë

Punime në rrjet, KEDS-i tregon cilat zona do të mbesin pa rrymë

Caktohet seanca e parë e Apelit të Speciales ndaj Gucatit e Haradinajt

Caktohet seanca e parë e Apelit të Speciales ndaj Gucatit e Haradinajt

Musliu: Mazhoranca në luftë me vetveten, duan të votojnë për Trustin, lideri i tyre suprem i thërret për rezistencë

Musliu: Mazhoranca në luftë me vetveten, duan të votojnë për Trustin, lideri i tyre suprem i thërret për rezistencë

Arben Limani, zyrtari i moçëm i AKP’së zgjidhet drejtor menaxhues i këtij institucioni

Arben Limani, zyrtari i moçëm i AKP’së zgjidhet drejtor menaxhues i këtij institucioni

Kusari – Lila: Seanca nuk u ndërpre nga mazhoranca, nuk e mbështesim tërheqjen e Trustit

Kusari – Lila: Seanca nuk u ndërpre nga mazhoranca, nuk e mbështesim tërheqjen e Trustit

Scholz: E duam dhe na duhet Ballkani Perëndimor në BE

Scholz: E duam dhe na duhet Ballkani Perëndimor në BE

PDK: Seanca u ndërpre në mënyrë abritrare, pikërisht kur pritej diskutimi për Trustin

PDK: Seanca u ndërpre në mënyrë abritrare, pikërisht kur pritej diskutimi për Trustin

Turqia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe drejt normalizimit të marrëdhënieve

Turqia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe drejt normalizimit të marrëdhënieve