Vdes pacienti që ra nga kati i katërt i QKUK-së

E publikuar: 15/01/2023 12:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ka vdekur pacienti i cili kishte rënë nga kati i katërt i njërës prej klinikave të QKUK-së.

Kjo u bë e ditur përmes një njoftimi nga Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës.

“Menjëherë janë ndërmarrë masat e nevojshme për ofrimin e ndihmës mjekësore, por përkundër masave reanimatore dhe ndihmës së vazhdueshme nga stafi i Klinikës Emergjente me mjekë konsultantë nga klinikat e tjera, për shkak të plagëve, pacienti nuk ka arritur të mbijetojë”, thuhet në njoftim.