Vazhdon vaksinimi gjatë fundjavës, disa qytetarë shprehen të kënaqur me menaxhimin e pandemisë

18.09.2021 14:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vazhdon vaksinimi gjatë fundjavës, disa qytetarë shprehen të kënaqur me menaxhimin e pandemisë

Procesi i vaksinimit në sallën “1 Tetori” në Prishtinë po vazhdon edhe gjatë ditëve të vikendit, ku shumica e qytetarëve janë të vaksinuar me dozën e dytë.

Qytetari Efqet Berisha tregon që është i vaksinuar me dy dozat antiCovid, dhe që lavdëron institucionet shtetërore për menaxhimin e pandemisë.

“Prej që e ka marrë Albini, kur punon njeri mirë s’ka lidhje partia po kanë punuar mirë. Se në kohë nuk i kanë pru vaksinat, kanë mundur më herët mi pru. Tash po ja lënë fajin Albinit, ai nuk mundet tash secilin qytetarë mi thonë hajde vaksinohu, edhe ju ka thonë qytetarëve hajde merreni por qytetarët janë frikësuar,” ka thënë ai.

Po ashtu edhe Muharrem Miftari tregon se është vaksinuar me dozën e dytë.

Teksa shprehet i kënaqur me menaxhimin e pandemisë fajëson diasporën për shtim të rasteve.

Kërkon masa lehtësuese për personat e vaksinuar me dy dozat.

“Fillimisht e ka menaxhuar mirë, por gjatë kohës i’u ka ngatërrua pak, edhe ardhja e diasporës se dimë a mund të jetë faji i tij a jo për mua e ka menaxhua mirë.(Lehtësimi i masave për personat e vaksinuar me dy doza). Normal pres masa më të lehta se ne jemi vaksinuar dy herë” ka deklaruar ai.

Edhe Ron Osmani i vaksinuar me dozën e parë, po shprehet i kënaqur me menaxhimin në sallën “1 Tetori”, ndërsa tregon se para vaksinimit kishte qenë dy muaj në spital për shkak të infektimit.

“Kam pas problem, kam qenë dy muaj në spital kundër Covid, mirë nuk pata problem kur e mora. Mos me mendu që është diçka tendencioze, por kanë pas shumë gjëra që mund të punohen ndryshe, mund të punohen në mënyrë ma efikase me qenë pak më të qartë,” ka vlerësuar ai.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 18.960 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.129.250 doza të vaksinës.

Deri më sot 412.523 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Escobar dhe Abazoviq takohen në Washington, flasin për Ballkanin Perëndimor

Escobar dhe Abazoviq takohen në Washington, flasin për Ballkanin Perëndimor

Kosovarët me më së shumti pasaporta zvicerane pas shtetasve të BE-së

Kosovarët me më së shumti pasaporta zvicerane pas shtetasve të BE-së

Sot mblidhet Komisioni për Buxhet

Sot mblidhet Komisioni për Buxhet

Pandemia COVID19 – 562 raste aktive dhe mbi 50 për qind e qytetarëve të Kosovës mbi 16 vjeç të vaksinuar me dy dozat

Pandemia COVID19 – 562 raste aktive dhe mbi 50 për qind e qytetarëve të Kosovës mbi 16 vjeç të vaksinuar me dy dozat

Shkatërrohet banda e trafikut të kokainës, në pranga 27 persona, sekuestrohen 80 milionë euro

Shkatërrohet banda e trafikut të kokainës, në pranga 27 persona, sekuestrohen 80 milionë euro

Çitaku, Kurtit për gazpërçuesin: Ka diskurs përçmues ndaj SHBA-së, po e redukton në gypa sigurinë energjetike

Çitaku, Kurtit për gazpërçuesin: Ka diskurs përçmues ndaj SHBA-së, po e redukton në gypa sigurinë energjetike

Incidentet në Trepçë, Albin Kurti nesër viziton minierën

Incidentet në Trepçë, Albin Kurti nesër viziton minierën

Hyseni: Nuk jemi duke menduar ende për koalicion me ndonjë parti

Hyseni: Nuk jemi duke menduar ende për koalicion me ndonjë parti

Producenti i njohur botëror zgjedh Erza Muqollin për projektin e tij: Një talent i jashtëzakonshëm

Producenti i njohur botëror zgjedh Erza Muqollin për projektin e tij: Një talent i jashtëzakonshëm

Enver Hoxhaj i PDK-së i reagon BE-së pasi u publikua Raporti i Progresit

Enver Hoxhaj i PDK-së i reagon BE-së pasi u publikua Raporti i Progresit

Pas publikimit të Raportit të Progresit, Vjosa Osmani kërkon që pesë anëtaret e BE-së ta njohin Kosovën

Pas publikimit të Raportit të Progresit, Vjosa Osmani kërkon që pesë anëtaret e BE-së ta njohin Kosovën

Ja kush do e zë pozitën e kryetarit të VV-së në Mitrovicë pas dorëheqjes së Mujkës

Ja kush do e zë pozitën e kryetarit të VV-së në Mitrovicë pas dorëheqjes së Mujkës

Zyrtare: Pensionohet në moshë të re, Faruk Mujka, dorëhiqet nga VV-ja

Zyrtare: Pensionohet në moshë të re, Faruk Mujka, dorëhiqet nga VV-ja

Raporti i Progresit: Kosova ta themelojë Asociacionin, marrëveshja finale me Serbinë është urgjente

Raporti i Progresit: Kosova ta themelojë Asociacionin, marrëveshja finale me Serbinë është urgjente

Raporti i Progresit: Vërejtje serioze për Vettingun e nisur nga qeveria Kurti

Raporti i Progresit: Vërejtje serioze për Vettingun e nisur nga qeveria Kurti

Pacolli: Ata që më lënduan dhe tradhtuan, çuditërisht kanë dështuar

Pacolli: Ata që më lënduan dhe tradhtuan, çuditërisht kanë dështuar