Vazhdon kërkimi për 88 vjeçarin e zhdukur nga Novobërda

20.10.2021 15:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vazhdon kërkimi për 88 vjeçarin e zhdukur nga Novobërda

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjilan ka vazhduar kërkimin në Novobërdë të qytetarit Boshko Mladenoviç i lindur me 1933 në fshatin Strazh, Komuna Novobërdë, që nga data 09.10.2021, ka dalë nga shtëpia në orët e vona të mbrëmjes dhe nga që ajo natë nuk dihet për fatin dhe vendodhjen e tij.

Familjarët kanë njoftuar policinë , që ai përveç se ka probleme shëndetësore ai është moshës 88 vjeçar dhe ekziston dyshimi se ka mund të ngel rrugës diku.Sot, Policia e Kosovës, bashkë me trupat e FSK-së dhe vullnetarë nga shoqëria civile, anëtarë të klubit alpin ”Gjilani”, kanë kërkuar personin e humbu/zhdukur.

Kërkimi ka zgjatë rreth katër orë në një perimetër rreth pesë kilometra rreth shtëpisë së tij, për të vazhduar edhe nesër.“Edhe për kundër kërkimit në një terren malor, deri më tani nuk është arritur të gjendet personi në fjalë, kjo është dita e dhjetë e një kërkimi intensivë nga faktorët e sigurisë PK-ja si dhe FSK, banorët lokal të fshatrave të komunës së Novobërdës.

Policia rajonale në bashkëpunim me prokurorinë e shtetit janë duke i zhvilluar hetimet lidhur me këtë rast.Ndërkaq , Policia Rajonale e Gjilanit kërkon bashkëpunim nga qytetarët që për çdo informacion që mund të keni për personin e humbur të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ”Lajmëro Policinë ” dhe në numrat kujdestarë : 192 dhe 122″, thuhet tutje në njoftimin e policisë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjykata Supreme refuzon kërkesën e VV-së për zgjedhjet në Prizren

Gjykata Supreme refuzon kërkesën e VV-së për zgjedhjet në Prizren

Të hënën, Kuvendi shqyrton pikat e papërfuduara të pesë seancave

Të hënën, Kuvendi shqyrton pikat e papërfuduara të pesë seancave

Bajqinovci: Nuk ka vendim e as dhënie në shfrytëzim të pajisjeve ushtarake për policinë

Bajqinovci: Nuk ka vendim e as dhënie në shfrytëzim të pajisjeve ushtarake për policinë

Samiti për demokraci përballë ndasive politike

Samiti për demokraci përballë ndasive politike

Ministri Sveçla mori pjesë në forumin ministerial në Brdo të Sllovenisë

Ministri Sveçla mori pjesë në forumin ministerial në Brdo të Sllovenisë

Përveç zyrtarëve komunalë, policia arrestoi edhe 19 qytetarë që dyshohen për dallavere me subvencione

Përveç zyrtarëve komunalë, policia arrestoi edhe 19 qytetarë që dyshohen për dallavere me subvencione

Asnjë i vdekur dhe 13 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Asnjë i vdekur dhe 13 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Haradinaj: Personat me Aftësi të Kufizuara janë pjesë e rëndësishme e shoqërisë sonë

Haradinaj: Personat me Aftësi të Kufizuara janë pjesë e rëndësishme e shoqërisë sonë

AAK propozon amandament për buxhetin të Ligjit të Pagave, planifikohet që të hyjë në zbatim në mars të 2022

AAK propozon amandament për buxhetin të Ligjit të Pagave, planifikohet që të hyjë në zbatim në mars të 2022

Sveçla e Haxhiu e njoftuan Reynders për progresin e arritur në Kosovë

Sveçla e Haxhiu e njoftuan Reynders për progresin e arritur në Kosovë

Aksion i Policisë së Kosovës, vetëm në Komunën e Istogut katër të arrestuar

Aksion i Policisë së Kosovës, vetëm në Komunën e Istogut katër të arrestuar

ATK’ja ka një njoftim shumë të rëndësishëm për ata që investojnë në kriptovaluta

ATK’ja ka një njoftim shumë të rëndësishëm për ata që investojnë në kriptovaluta

Haradinaj: Presidentja Osmani është totalisht e kontrolluar nga Kurti

Haradinaj: Presidentja Osmani është totalisht e kontrolluar nga Kurti

Selimi për Manastirin e Deçanit: Të çohet në Gjykata Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut

Selimi për Manastirin e Deçanit: Të çohet në Gjykata Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut

Mustafa: VV-ja u ndëshkua në zgjedhjet lokale, qytetarët u frikësuan se mund të vijë te një qeverisje arbitrare

Mustafa: VV-ja u ndëshkua në zgjedhjet lokale, qytetarët u frikësuan se mund të vijë te një qeverisje arbitrare

Pacolli: Pagova 90 mijë euro avionin privat që të kthehesha në Kosovë për të votuar Vjosa Osmanin si presidente

Pacolli: Pagova 90 mijë euro avionin privat që të kthehesha në Kosovë për të votuar Vjosa Osmanin si presidente