Vazhdojnë kolonat në Merdar dhe tek Dheu i Bardhë, pritje deri në gjysmë ore

E publikuar: 04/01/2023 13:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Në pikat kufitare në Merdarë e te Dheu I Bardhë pritjet për të dalë jashtë Kosovës po arrijnë deri në gjysmë ore, ndërkaq për t’u futur brenda, 5 deri në 10 minuta.

Në këto dy pika kufitare fluksi i veturave është më i madh se në pikat e tjera, në të cilat pritjet për hyrje-dalje janë deri në pesë minuta.