Ushtarët e FSK-së ngjiten në Majën e Trigllavit në Slloveni

E publikuar: 18/07/2022 14:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë ngjitur me sukses në Majën e Trigllavit, e 2 mijë e 864 metra lartësi mbidetare.

Kjo u bë e ditur nga ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj.

Mehaj tha se kjo u bë e mundur në bashkëpunim edhe me Klubin Alpin “Prishtina”.

Ai theksoj se ky ekip do të synojë të ngjitet në Majën e malit Mont Blanc, e cila është me lartësi mbidetare 4 mijë e 810 metra.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!