Ukraina: Mbi 34,700 trupa ruse të vrarë në luftë

E publikuar: 25/06/2022 21:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Më shumë se 34,700 ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Ukrainë 122 ditë më parë, sipas Ukrainës.

Në përditësimin e saj mbi humbjet e Rusisë, Ministria e Jashtme e vendit raportoi se 217 avionë, 184 helikopterë dhe 1,511 tanke ishin shkatërruar gjithashtu.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!