UEFA kërkon me çdo kusht dënime

12.05.2021 14:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
UEFA kërkon me çdo kusht dënime

UEFA raportohet të ketë hapur një ‘hetim’ për të parë nëse është e mundur të sanksionohet Real Madrid, Barcelona dhe Juventus.

Tani, siç është njoftuar nga UEFA, inspektorët e etikës dhe disiplinës janë caktuar të ‘hetojnë’ gjithçka që ka ndodhur dhe të kontrollojnë nëse është e mundur të sanksionohen Real Madrid, Barcelona dhe Juventus, raporton Marca.

“Në përputhje me nenin 31 (4) të Rregullores Disiplinore të UEFA-s, inspektorët e etikës dhe disiplinës së UEFA-së janë emëruar sot për të kryer një hetim disiplinor për një shkelje të mundshme të kornizës ligjore të UEFA-s nga Real Madrid CF, FC Barcelona dhe Juventus FC në lidhje me projektin e quajtur ‘Superliga’ “, thuhet në njoftim.

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, dëshiron me çdo kusht që të ndëshkojë klubet themeluese të Superligës, e madje ata janë të gatshëm që të ‘falin’ klubet angleze që vendosën të largohen nga kjo ligë.

Ceferin është shprehur se njerëzit që besojnë se Superliga ende ekziston, janë të njëjtë me ata që thonë se toka është e rrafshët.

“Megjithatë, ata do të japin përgjegjësi, në këtë mënyrë ne do të mbledhim të gjitha faktet dhe do të shohim mundësitë”, ka thënë Ceferin.

Superliga Evropiane tanimë cilësohet si një projekt i dështuar, i menduar fillimisht nga 12 klube ‘të pasura’ nga kontinenti më i vjetër në botë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Baton Haxhiu: Enver Hoxhaj kurrë nuk mund të jetë lider i një partie, është i pafuqishëm

Baton Haxhiu: Enver Hoxhaj kurrë nuk mund të jetë lider i një partie, është i pafuqishëm

Syla për shkarkimin e Agim Veliut: Abdixhiku u bë një ‘Vetëvendosje 2.0’, shkarkoi njeriun që ia kishte inat Kurti

Syla për shkarkimin e Agim Veliut: Abdixhiku u bë një ‘Vetëvendosje 2.0’, shkarkoi njeriun që ia kishte inat Kurti

Hasani: Kushtetuesja nuk mund ta gjej asnjë argument në favor të presidentes Osmani

Hasani: Kushtetuesja nuk mund ta gjej asnjë argument në favor të presidentes Osmani

Këshilli Prokurorial mbështet Lumezin: Çfarëdo tendence për cenimin e integritetit të Kryeprokurorit do të dështojnë

Këshilli Prokurorial mbështet Lumezin: Çfarëdo tendence për cenimin e integritetit të Kryeprokurorit do të dështojnë

Osmani në SEECP kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet pjesëmarrëse që s’e kanë njohur ende

Osmani në SEECP kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet pjesëmarrëse që s’e kanë njohur ende

Ministrja Haxhiu mohon se Qeveria do ta shkarkojë Lumezin

Ministrja Haxhiu mohon se Qeveria do ta shkarkojë Lumezin

​Radoniqi lavdëron Dakën: Këto ndryshime kanë ardhur si pasojë e udhëheqësisë së re asgjë tjetër

​Radoniqi lavdëron Dakën: Këto ndryshime kanë ardhur si pasojë e udhëheqësisë së re asgjë tjetër

Hoxhaj e konfirmon: Kemi mbledhur nënshkrimet, do ta çojmë Osmanin në Kushtetuese

Hoxhaj e konfirmon: Kemi mbledhur nënshkrimet, do ta çojmë Osmanin në Kushtetuese

Zgjedhjet lokale, planifikohet huazimi i kamerave nga Shqipëria për Qendrat e Numërimit

Zgjedhjet lokale, planifikohet huazimi i kamerave nga Shqipëria për Qendrat e Numërimit

Ramos: Real Madrid do të jetë gjithmonë në zemrën time

Ramos: Real Madrid do të jetë gjithmonë në zemrën time

Mbi 122 mijë të vaksinuar në gjithë vendin – Bardhi: Vaksina ka mjaftueshëm

Mbi 122 mijë të vaksinuar në gjithë vendin – Bardhi: Vaksina ka mjaftueshëm

Ukrainë – Maqedoni e Veriut, formacionet e mundshme

Ukrainë – Maqedoni e Veriut, formacionet e mundshme

Votimi i Komisionerit, dështon propozimi i PDK-së për ta hequr nga rendi i ditës

Votimi i Komisionerit, dështon propozimi i PDK-së për ta hequr nga rendi i ditës

Fillon seanca e Kuvendit, pritet votimi i Komisionerit për Informim dhe Privatësi

Fillon seanca e Kuvendit, pritet votimi i Komisionerit për Informim dhe Privatësi

Tërmkolli: Kurti, kryeministri më i denjë deri më tani në bisedime

Tërmkolli: Kurti, kryeministri më i denjë deri më tani në bisedime

Vdes 27-vjeçari që u plagos mbrëmë në Klinë

Vdes 27-vjeçari që u plagos mbrëmë në Klinë