U gjet 1.2 ton kanabis në shtëpi, lirohet gruaja, burri ngel në burg

E publikuar: 06/11/2017 12:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Gjykata e Tiranës ka lënë në qeli kryefamiljarin ku u gjetën 1.2 ton kanabis sativa, ndërsa ka liruar bashkëshorten e tij. Droga u gjet në një banesë në Rinas.

Gruaja u la e lirë pasi burri i saj e mori përsipër gjithë përgjegjësinë.

Sasia e kanabisit prej 1 ton e 239 kilogram kanabis është u gjet në banesën e Hasan Sulës në Rinas më 4 nëntor, ku u arrestuar edhe bashkëshortja e tij, Merita Sula.

Në kërkim nga policia vazhdojnë të jenë edhe dy djemtë e çiftit, Klodian dhe Saimir Sula, 25 dhe 26 vjeç.

Lënda narkotike ishte ndarë 170 thasë me sistem vakumi, ndërsa policia gjeti në banesën e çiftit dhe një pushke si edhe 25 fishekë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!