U dënuan për parking në vend të gabuar, kërcënojnë policin: E dimë ku rrin ti, do ta shohësh

01.04.2021 19:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
U dënuan për parking në vend të gabuar, kërcënojnë policin: E dimë ku rrin ti, do ta shohësh

Policia e Kosovës i ka shoqëruar në Stacionin Policor tre të dyshuar që i kishin penguar dhe kërcënuar zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës.

Policët në rrugën “Imer Krasniqi” në Malishevë kishin hasur në disa vetura të parkuara në kundërshtim me shenjat e trafikut.

Me këtë rast pasi ishin gjobitur dy të dyshuarit i kishin thënë njërit nga policët ” Do ta shohesh ti. E dimë se ku rrin ti”.

Kështu për Klan Kosova tha zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës Nysret Xhurkaj.

“Datë 01.04.2021 rreth orës 10:00, patrulla policore nga SP.

Malishevë ishte në kryerje të detyrës në rregullim të trafikut në rr.”Imer Krasniqi”. Aty kishin hasur disa vetura të parkuara në kundështim me shenjën e trafikut dhe zyrtarët policorë kishin filluar të shqiptonin dënime mandatore. Pasi që i ishin shqiptuar tiketa nga ana e policisë dy kundervajtës, tani të dyshuar në shenjë revolte për një gjë të tille iu ishin drejtuar me fjalë kërcënuese zyrtarëve policorë dhe njëri nga ta ishte nisur në drejtim të zyrtarit policor për ta sulmuar por ishte ndalur kur polici i kishte tërhequr vërejtjën që të mos i afrohej.

Ndër tjera ai i kishte thenë zyrtarit policor se do ta shohësh se kush jam unë sepse une e di se ku rri ti dhe aty do të shihemi dhe ca fjalë kanosëse tjera. Të njejtat sjellje dhe fjalë kanosëse kishte edhe kundërvajtësi tjetër. Në ato momente nga një kafiteri kishte dalë i dyshuari i tretë ku pasi kishte ndërhyrë në rast iu kishte thënë të dyshuarve të tjerë se hajdeni mos bëni zhurmë ketu se këta po i njihni e shihemi me ata kur ta kryejnë detyrën.Të njejtit janë shoqëruar në Stacionin policor. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori kujdestar dhe me vendim të tij të tre të dyshuarit ndalohet në mbajtje për 48 orësh”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shërbimet elektronike pak të shfrytëzuara në Maqedoni të V.  

Shërbimet elektronike pak të shfrytëzuara në Maqedoni të V.  

Ish-zëvendësministri i VV-së kritikon Arben Vitinë për mungesë komunikimi

Ish-zëvendësministri i VV-së kritikon Arben Vitinë për mungesë komunikimi

Dy të vdekur dhe 49 raste të reja me Coronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Dy të vdekur dhe 49 raste të reja me Coronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Armend Zemaj reagon: Qeveria ka rrezikuar sot jetën e qytetarëve, ftoj organet hetimore të merren me ngjarjen

Armend Zemaj reagon: Qeveria ka rrezikuar sot jetën e qytetarëve, ftoj organet hetimore të merren me ngjarjen

Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Shpërndahen qytetarët, vendosen pengesa të metalta te “1 Tetori”

Shpërndahen qytetarët, vendosen pengesa të metalta te “1 Tetori”

Ambasadorja e Kosovës në Izrael: Kosovarët janë të sigurt

Ambasadorja e Kosovës në Izrael: Kosovarët janë të sigurt

Deputeti i VV-së pjesëmarrës në marshin ku në kor u brohorit kundër Izraelit

Deputeti i VV-së pjesëmarrës në marshin ku në kor u brohorit kundër Izraelit

Tollovi te “1 Tetori” – radhë të gjata për vaksinim, intervenon Policia

Tollovi te “1 Tetori” – radhë të gjata për vaksinim, intervenon Policia

Fenomeni ekstrem në Shkodër/ Në 50 minuta qyteti u zbardh nga breshëri, ranë 55 mm shi, eskavatorët pastrojnë rrugët

Fenomeni ekstrem në Shkodër/ Në 50 minuta qyteti u zbardh nga breshëri, ranë 55 mm shi, eskavatorët pastrojnë rrugët

Kandidatura e Lushtakut në dyshim: Ligji ua ndalon kandidimin personave të dënuar në 3 vitet e fundit

Kandidatura e Lushtakut në dyshim: Ligji ua ndalon kandidimin personave të dënuar në 3 vitet e fundit

‘Nuk keni nevojë për maska ose distancim social nëse jeni vaksinuar’, SHBA hap të madh në luftën kundër Covid-19

‘Nuk keni nevojë për maska ose distancim social nëse jeni vaksinuar’, SHBA hap të madh në luftën kundër Covid-19

NATO reagon pas deklaratës së Vuçiqit për tërheqjen e KFOR-it nga Kosova

NATO reagon pas deklaratës së Vuçiqit për tërheqjen e KFOR-it nga Kosova

Zyrtare: Konfirmohet stadiumi i finales së Champions, do lejohen tifozë në stadium

Zyrtare: Konfirmohet stadiumi i finales së Champions, do lejohen tifozë në stadium

Bekim Blakaj: Kosova për momentin nuk mund ta padisë Serbinë për gjenocid

Bekim Blakaj: Kosova për momentin nuk mund ta padisë Serbinë për gjenocid

Mediat greke postojnë videon 3D: Si hynë hajdutët në shtëpi dhe mbytën në mënyrë makabre 20-vjeçaren

Mediat greke postojnë videon 3D: Si hynë hajdutët në shtëpi dhe mbytën në mënyrë makabre 20-vjeçaren