Tre të vdekur dhe 978 raste të reja me Covid në Kosovë

E publikuar: 24/07/2022 13:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Covid-lajmi i fundit-Infosot
Share:

Kosova ka regjistruar tre viktima dhe 978 raste të reja me koronavirus, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë (MSH).

Rastet e reja dalin pas testimit të 2 mijë e 546 mostrave apo 38.41 për qind e tyre dolën pozitivë për sëmundjen COVID-19.

Në 24 orët paraprake janë shëruar 1.083 persona, bëri të ditur.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!