Transferimet më të shtrenjta në histori të Premier Leauge gjatë afatit të janarit

13.01.2021 17:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Transferimet më të shtrenjta në histori të Premier Leauge gjatë afatit të janarit

Në janar është vështirë që skuadrat e mëdha të bëjnë transferime sepse nuk duan të shpenzojmë shumë dhe preferojnë në verë, mirëpo skuadrat angleze kanë bërë disa top transferime. Disa prej tyre kanë dal tejet të suksesshme, kurse të tjerat ishin dështim i vërtetë, përcjellë lajmi.net. Këto janë top 10 transferimet më të shtrenjta në histori të Premierligës të ndodhura në janar:
10. Willian – Anzhi Makhachkala te Chelsea (30 milionë euro)
9. Edin Dzeko – Wolfsburg te Manchester City (31.5 milionë euro)
8. Andy Carroll – Newcastle United te Liverpool (35 milionë euro)
7. Juan Mata – Chelsea te Manchester United (37.1 milionë euro)
6. Bruno Fernandes – Sporting Lisbon te Manchester United (46.5 milionë euro)
5. Fernando Torres – Liverpool te Chelsea (50 milionë euro)
4. Pierre-Emerick Aubameyang – Borussia Dortmund te Arsenali (56 milionë euro)
3. Aymeric Laporte – Athletic Bilbao te Manchester City (57.2 milionë euro)2.Christian Pulisic – Borussia Dortmund te Chelsea (57.5 milionë euro)
1. Virgil van Dijk – Southampton te Liverpool (75 milionë euro)

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Meghan Markle thotë se ishte në kontroll total në familjen mbretërore

Meghan Markle thotë se ishte në kontroll total në familjen mbretërore

“Largohu nga Sara, po ta them tani!” Atdheun e kërcënojnë nga Dubai: Numrin ma ka shpërndarë ajo, do mbash përgjgjësi

“Largohu nga Sara, po ta them tani!” Atdheun e kërcënojnë nga Dubai: Numrin ma ka shpërndarë ajo, do mbash përgjgjësi

Capital T ndan të tjera pamje nga pushimet në Miami, paralajmëron këngën e re

Capital T ndan të tjera pamje nga pushimet në Miami, paralajmëron këngën e re

Rihanna nuk gjen blerës për ta shitur rezidencën luksoze, detyrohet t’i zbret çmimin

Rihanna nuk gjen blerës për ta shitur rezidencën luksoze, detyrohet t’i zbret çmimin

Fasulet i shërojnë këto sëmundje mjaft të përhapura

Fasulet i shërojnë këto sëmundje mjaft të përhapura

Genc Prelvukaj publikon këngën e re “Sa here”

Genc Prelvukaj publikon këngën e re “Sa here”

Billie Eilish zbulon ish të dashurin sekret

Billie Eilish zbulon ish të dashurin sekret

“Çmendet” e reja, heq pantallonat në mes të Tiranës dhe fton kalimtarët t’i shohin hiret (Video)

“Çmendet” e reja, heq pantallonat në mes të Tiranës dhe fton kalimtarët t’i shohin hiret (Video)

Hunda me gjak, trajneri i Barcelonës ndal konferencën (Video)

Hunda me gjak, trajneri i Barcelonës ndal konferencën (Video)

Ava Max publikon klipin e ri “My head and my heart”

Ava Max publikon klipin e ri “My head and my heart”

Mbyllet java e 21-të në Superligën e Kosovës: Garë e zjarrtë për titull dhe mbijetesë

Mbyllet java e 21-të në Superligën e Kosovës: Garë e zjarrtë për titull dhe mbijetesë

Ish e fejuara i dërgon mesazh publik Rinianit të ‘’Përputhen’’

Ish e fejuara i dërgon mesazh publik Rinianit të ‘’Përputhen’’

Morena me të brendshme transparente, nuk e lë askënd indiferent

Morena me të brendshme transparente, nuk e lë askënd indiferent

“Festifali lakuriq”, traditë 500-vjeçare që nuk u prish as në pandemi

“Festifali lakuriq”, traditë 500-vjeçare që nuk u prish as në pandemi

Melisa Lleshi arrin mbi një milion klikime me këngën e parë “U kry”

Melisa Lleshi arrin mbi një milion klikime me këngën e parë “U kry”

Kush është biznesmeni nga Kosova që ia ka vjedhur zemrën Rovena Stefës

Kush është biznesmeni nga Kosova që ia ka vjedhur zemrën Rovena Stefës