Qytetet me më së shumti të vaksinuar në Kosovë

15.09.2021 16:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Qytetet me më së shumti të vaksinuar në Kosovë

Përderisa numri i dozave të administruara të vaksinave ndaj koronavirusit në Kosovë ka kaluar shifrën e një milionëshit, janë qytetarët e Prishtinës ata që kanë marrë më së shumti doza, me gjithsej 178 mijë e 216 të tilla.

Kryeqyteti ndiqet nga Prizreni, me 85 mijë e 268 të vaksinuar të paktën me një dozë, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë.

Ndërkohë, Gjakova renditet e treta me 72 mijë e 431 të vaksinuar.

Ferizaj ka administruar 70 mijë e 339 vaksina antiCOVID.

Listën e top pesë rajoneve më të vaksinuar e mbyll Peja, me 62 mijë doza.

Gjilani po përpiqet të imunizojë tufën me 59 mijë e 319 gjilanas të vaksinuar.

Podujeva ka vaksinuar 49 mijë e 848 të banorëve, ndërkohë Mitrovica ka arritur në 44 mijë 912 të vaksinuar.

Listën e dhjetë rajoneve më të vaksinuar e mbyllin Vushtrria me 44 mijë e 770 dhe Suhareka me 38 mijë e 646 qytetarë që po kontribuojnë në përfundimin e pandemisë COVID-19.

Sa i përket numrit të të vaksinuarve në bazë ditore, po ashtu prin kryeqyteti me 814 të vaksinuar në 24 orët e fundit, Prizreni – 630, Gjakova – 452, Ferizaj – 419, Peja – 384, Gjilani – 351, Mitrovica – 333, Podujeva – 283, Vushtrria – 272, Suhareka – 267.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbi 41 mijë qytetarë votojnë për herë të parë në zgjedhjet komunale

Mbi 41 mijë qytetarë votojnë për herë të parë në zgjedhjet komunale

Osmani: Sot të gjithë votojmë për kualitetin e jetës sonë në komunat ku banojmë

Osmani: Sot të gjithë votojmë për kualitetin e jetës sonë në komunat ku banojmë

U akuzua se sulmoi një anëtar të Demokratëve për Drenasin, flet Ramiz Lladrovci

U akuzua se sulmoi një anëtar të Demokratëve për Drenasin, flet Ramiz Lladrovci

Demokratët për Drenasin: Ramiz Lladrovci sulmon fizikisht Fatmir Dugollin

Demokratët për Drenasin: Ramiz Lladrovci sulmon fizikisht Fatmir Dugollin

“Ballkani i hapur”: Në Fletoren Zyrtare të Shqipërisë publikohet memorandumi për lehtësimin e tregtisë

“Ballkani i hapur”: Në Fletoren Zyrtare të Shqipërisë publikohet memorandumi për lehtësimin e tregtisë

Vdekja misteroze e rusëve në Kavajë, media ruse publikon fotot: mamaja vuante nga kanceri

Vdekja misteroze e rusëve në Kavajë, media ruse publikon fotot: mamaja vuante nga kanceri

Grenell: Dollarët e amerikanëve shkojnë dëm duke financuar UNMIK-un

Grenell: Dollarët e amerikanëve shkojnë dëm duke financuar UNMIK-un

Kurti: Njohja e shtetësisë së Kosovës nga Serbia nuk ka alternativë

Kurti: Njohja e shtetësisë së Kosovës nga Serbia nuk ka alternativë

Brnabiq: Frikësohem se do ta humbim shansin historik për kompromis me Kosovën

Brnabiq: Frikësohem se do ta humbim shansin historik për kompromis me Kosovën

Shefi i stafit të Osmanit për Selakoviqin: Gënjeshtra është formë e patriotizmit serb

Shefi i stafit të Osmanit për Selakoviqin: Gënjeshtra është formë e patriotizmit serb

“Turp ju qoftë” – Vuçiq sulmon ambasadorët që mbështetën aksionin e Policisë së Kosovës në veri

“Turp ju qoftë” – Vuçiq sulmon ambasadorët që mbështetën aksionin e Policisë së Kosovës në veri

Ambasadori në ikje i SHBA-së në Beograd: Ka një dallim të qartë mes regjimit të Millosheviqit dhe udhëheqjes së Vuçiqit

Ambasadori në ikje i SHBA-së në Beograd: Ka një dallim të qartë mes regjimit të Millosheviqit dhe udhëheqjes së Vuçiqit

Kërkoj mbështetjen tuaj për një Gjilan për të gjithë!

Kërkoj mbështetjen tuaj për një Gjilan për të gjithë!

Abazoviq për “Ballkanin e Hapur”: Na duhet një nismë rajonale e cila do të jetë funksionale

Abazoviq për “Ballkanin e Hapur”: Na duhet një nismë rajonale e cila do të jetë funksionale

Escobari përsërit mbështetjen e SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi

Escobari përsërit mbështetjen e SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi

Ish-këshilltari i Kurtit: U bëj thirrje qytetarëve të Mitrovicës të mos e votojnë një analfabet si Agim Bahtiri

Ish-këshilltari i Kurtit: U bëj thirrje qytetarëve të Mitrovicës të mos e votojnë një analfabet si Agim Bahtiri