Toornstra: Është vështirë ta vlerësosh nivelin e Dritës

21.07.2021 21:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Toornstra: Është vështirë ta vlerësosh nivelin e Dritës

Futbollisti i Feyenoordit, Jens Toornstra ka folur para ndeshjes me Dritën.

Futbollisti i Feyenoordit, Jens Toornstra ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes kualifikuese për Europa Conference League ndaj Dritës.

Toornstra vlerësoi se kualiteti i Dritës nuk duhet vënë në pikëpyetje dhe përdori duelin ndaj skuadrës AS Trencín si shembull.

“Ju mund të hasni vështirësi në çdo kundërshtar, por kjo vërtet varet nga ne tani që ta parandalojmë këtë”, tha ai.

“Ne i analizuam ata përmes video-analizës bashkë me asistentin Marino Pusic dhe skautin tonë”, shtoi ai.

“Drita ka një skuadër që mundohet të bëjë futboll të mirë, por gjithashtu janë të rrezikshëm në kundërsulme”, tha Toorsntra.

“Unë i pashë ata duke luajtur ndaj një skuadre herën tjetër, ajo çfarë dua të them është se ata nuk duhet nënvleftësuar në asnjë moment”, përfundoi Jens Toornstra.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner

Juve dëshiron ta rregullojë të ardhmen e Dybala sa më shpejt të mundet

Juve dëshiron ta rregullojë të ardhmen e Dybala sa më shpejt të mundet

Ronaldo nënshkruan marrëveshjen me Man Utd

Ronaldo nënshkruan marrëveshjen me Man Utd

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior