Tërmeti i fortë shkund vendin, ja sa ishte magnituda

E publikuar: 15/01/2023 23:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Një tërmet i fortë ka lëkundur vendin pak minuta më parë.

Bëhet me dije se magnituda ishte 5.2 ballë me thellësi 2 km.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit, duke përfshirë më shumë Tiranën, Durrësin dhe Lezhën.

Epiqendra ishte në zonën mes Dajtit dhe Klosit, ndërsa edhe pas lëkundjes së parë, kanë vijuar lëvizje të tokës.

Nuk ka ende informacion nëse ka dëme materiale nga lëkundjet e tërmetit.