Tensione te Chelsea mes Lampardit dhe Alonsos

29.09.2020 19:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tensione te Chelsea mes Lampardit dhe Alonsos

Ndeshja e javës së kaluar mes West Bromwich Albion dhe Chelseat u mbyll me rezultat të barabartë 3:3.

Me gabimet nga blerja e re e “Bluve” Thiago Silva dhe mbrojtësi i krahut të majtë, Marcos Alonso, Chelsea arriti të arkëtojë vetëm një pikë në xhiron e javës së tretë të Premierë Ligës.

Me përfundim të pjesës së parë, Lampard e largoi nga loja Alonson, ku ky i fundit ishte shprehur shumë i pakënaqur me trajnerin e tij, dhe spekulohet se e ka përcjellë pjesën e dytë nga autobusi i ekipit.

Pas ndeshjes, në një konferencë për media, Lampard theksoi që shkaktarët kryesorë për barazimin e ekipit të tij ishin Silva dhe Alonso.

“Thiago bëri një gabim, dhe ai është mjaftueshëm gjatë me ne, që ta dijë at gjë. Po ashtu Alonso, ai është fajtor për dy golat tjera, e qartë”, tha Lampard.

Mediat e huaja spekulojnë se me tensionet aktuale ndërmjet Lampard dhe Alonsos, ky i fundit nuk do luajë më për “Blutë” e Londrës./kp

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Ja si duhet të aplikoni për të marrë shtesat për lehona (Video)

Ja si duhet të aplikoni për të marrë shtesat për lehona (Video)

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner