Tek Atalanta, teksa ishte në karantinë ndahet tragjikisht nga jeta talenti 19-vjeçar

11.05.2020 16:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tek Atalanta, teksa ishte në karantinë ndahet tragjikisht nga jeta talenti 19-vjeçar

Futbollisti19 -vjeçar i Atalantas, Andre Rinaldi, fatkeqësisht ka ndërruar jetë në banesën e tij teksa qëndronte i izoluar në kuadër të masave kundër Covid-19.

Sipas mediave italiane talenti i Atalantës ka pësuar një problem në arteriet e gjakut gjë e cila i ka sjellë edhe vdekjen. Mjekët pas analizave të kryera kanë dalë në përfundimin se 19-vjeçari  vuante nga sëmundja e quajtur “Aneurysm”,  që rrit presionin e gjakut në arteriet kryesore. Rinaldi ishte i huazuar tek ekipi i Serie D, Lugnano.

Pikërisht faqja zyrtare e këtij klubi, e quajti Rinaldin një djalosh të artë por e ardhmja e tij u këput.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zemaj: Urime Dita e Pavarësisë Amerikë

Zemaj: Urime Dita e Pavarësisë Amerikë

Kurti: Kosova dhe kombi shqiptar i bashkohen festës së popullit të SHBA-së

Kurti: Kosova dhe kombi shqiptar i bashkohen festës së popullit të SHBA-së

​Covid-19, vdesin dy persona në Shqipëri

​Covid-19, vdesin dy persona në Shqipëri

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së

4 punonjës të Spitalit të Gjakovës infektohen me koronavirus

4 punonjës të Spitalit të Gjakovës infektohen me koronavirus

Kosnett me rastin e 4 korrikut: Qëndruam së bashku për ta bërë Kosovën të pavarur

Kosnett me rastin e 4 korrikut: Qëndruam së bashku për ta bërë Kosovën të pavarur

Osmani në përvjetorin e pavarësisë së SHBA-ve: Miqësia me Amerikën, referencë e përhershme e Kosovës

Osmani në përvjetorin e pavarësisë së SHBA-ve: Miqësia me Amerikën, referencë e përhershme e Kosovës

A mund të prekemi dy herë nga koronavirusi? Flet Lul Raka

A mund të prekemi dy herë nga koronavirusi? Flet Lul Raka

Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri: Spitali Infektiv po trajton edhe të rinj

Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri: Spitali Infektiv po trajton edhe të rinj

Thaçi: Zoti e bekoftë miqësinë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Thaçi: Zoti e bekoftë miqësinë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Hoti uron Amerikën

Hoti uron Amerikën

Meta uron SHBA-në me rastin e 244 vjetorit të pavarësisë

Meta uron SHBA-në me rastin e 244 vjetorit të pavarësisë

Haradinaj: 4 korriku është bërë festë edhe e për shqiptarët

Haradinaj: 4 korriku është bërë festë edhe e për shqiptarët

BQK paralajmëron: Rënia ekonomike mund të shkojë deri në 11%

BQK paralajmëron: Rënia ekonomike mund të shkojë deri në 11%

​Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë sot Ditën e Pavarësisë

​Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë sot Ditën e Pavarësisë

Sot fillon funksionimi i linjës së autobusëve Prishtinë-aeroport dhe anasjelltas

Sot fillon funksionimi i linjës së autobusëve Prishtinë-aeroport dhe anasjelltas