Tahiri, Kurtit: Jeni mashtrues, Trusti s’iu nevojitet milionerëve por sektorit privat

23.06.2022 13:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tahiri, Kurtit: Jeni mashtrues, Trusti s’iu nevojitet milionerëve por sektorit privat

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, e ka quajtur kryeministrin Albin mjeshtër të manipulimit të opinionit publik.Ai gjithashtu e ka kritikuar Kurtin që nuk ka ndërmarrë asnjë vendim për të lehtësuar jetën e qytetarëve, raporton Ekonomia Online.“Ju jeni mjeshtër i manipulimit i opinionit publik me inteligjencën tuaj.

Ju po flisni për shkatërrimin e fondi pensonal… Në qoftë se ju mendoni se situata është e tillë që vetëm të numëroni në vend e të mos merrni vendim, është gabim shumë i madh. Ju nuk e keni marrë asnjë vendim për lehtësimin e jetës së qytetarëve”.

“Ne jemi çmend e nuk e dijmë që pensioni nevojitet në pleqëri. A po mendoni se ne nuk e dimë që fondi duhet të shfrytëzohet pas 65 vjetësh. Kërkoj prej teje që në këtë seancë të reflektosh mbi gjendjen ekonomike në vend. Është jashtëzakonisht e keqe”“Keni thënë se përfitojnë milionerët, po ata nuk janë në zor për Trust.

Në zor janë punëtorët e sektorit privat”“I ke blloku investimet kapitale, e ke blloku secilin investim e institucion, mbi të gjitha e ke koncentrua pushtetin në disa njerëz nuk janë duke i bërë hajër Kosovës, janë duke e dëmtua Kosovën”

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tahiri, Kurtit: Jeni mashtrues, Trusti s’iu nevojitet milionerëve por sektorit privat

Tahiri, Kurtit: Jeni mashtrues, Trusti s’iu nevojitet milionerëve por sektorit privat

Osmani shefave të BE-së : Unë jam e vetmja në tryezë që duhet të marr vizë, hiqni vizat

Osmani shefave të BE-së : Unë jam e vetmja në tryezë që duhet të marr vizë, hiqni vizat

Kurti: Qeveria nuk e mbështet tërheqjen e Trustit, po krijohet panik nga ata që e kanë rrënuar vendin

Kurti: Qeveria nuk e mbështet tërheqjen e Trustit, po krijohet panik nga ata që e kanë rrënuar vendin

Presidentja Osmani takohet me kancelarin Scholz, e falënderon në emër të popullit të Kosovës

Presidentja Osmani takohet me kancelarin Scholz, e falënderon në emër të popullit të Kosovës

Mustafa thirrje deputetëve të VV’së që të votojnë pro tërheqjes së Trustit: Mundësia e fundit që t’u dilni në krahë qytetarëve

Mustafa thirrje deputetëve të VV’së që të votojnë pro tërheqjes së Trustit: Mundësia e fundit që t’u dilni në krahë qytetarëve

Duda Balje thotë se do të votojë pro tërheqjes së Trustit

Duda Balje thotë se do të votojë pro tërheqjes së Trustit

Haxhiu u kërkon deputetëve që të votojnë pro tërheqjes së Trustit: Kërkesa buron nga qytetarët

Haxhiu u kërkon deputetëve që të votojnë pro tërheqjes së Trustit: Kërkesa buron nga qytetarët

Borrell flet për një takim potencial të nivelit të lartë mes Kosovës dhe Serbisë

Borrell flet për një takim potencial të nivelit të lartë mes Kosovës dhe Serbisë

Abdixhiku: ​Biden kërkon heqjen e taksës së naftës në SHBA, Kurti refuzon ta heq në Kosovë

Abdixhiku: ​Biden kërkon heqjen e taksës së naftës në SHBA, Kurti refuzon ta heq në Kosovë

Nis seanca e Kuvendit, në rend dite edhe tërheqja e parave të Trustit

Nis seanca e Kuvendit, në rend dite edhe tërheqja e parave të Trustit

Presidentja e PE-së: Sot është ditë historike, duhet t’i liberalizohen vizat Kosovës

Presidentja e PE-së: Sot është ditë historike, duhet t’i liberalizohen vizat Kosovës

Paralajmërimi i Haxhiut: Nëse nuk kalon Trusti, do të bllokohen marrëveshjet ndërkombëtare

Paralajmërimi i Haxhiut: Nëse nuk kalon Trusti, do të bllokohen marrëveshjet ndërkombëtare

Vuçiq i ka thënë Scholzit se Serbia nuk pret ta njohë Kosovën shtet

Vuçiq i ka thënë Scholzit se Serbia nuk pret ta njohë Kosovën shtet

Rama nga Brukseli: Bullgaria po mban peng dy vende të NATO-s

Rama nga Brukseli: Bullgaria po mban peng dy vende të NATO-s

Franca skeptike për liberalizim, presidentja Osmani takon presidentin Macron

Franca skeptike për liberalizim, presidentja Osmani takon presidentin Macron

Osmani: I kemi përmbushur kriteret për vizat, shtetet e BE-së duhet ta mbështesin këtë proces

Osmani: I kemi përmbushur kriteret për vizat, shtetet e BE-së duhet ta mbështesin këtë proces