KMDLNJ kërkon pezullimin e aktiviteteve të Kuvendit deri të dalin rezultatet e testimit për COVID-19

KMDLNJ kërkon pezullimin e aktiviteteve të Kuvendit deri të dalin rezultatet e testimit për COVID-19

KMDLNJ ka rekomanduar që tërë administrata, Kryesia e Kuvendit dhe deputetët t’i nënshtrohen testit për [...]

Brovina ka përfshirë edhe KMDLNJ-në për foton, Behgjet Shala i reagon ashpër

Brovina ka përfshirë edhe KMDLNJ-në për foton, Behgjet Shala i reagon ashpër

KMDLNJ i ka reaguar deputetet së PDK-së, Flora Brovina që tha para mediave se e [...]

KMDLNJ thërret të ndihmohen njerëzit në nevojë për festat e fundvitit

KMDLNJ thërret të ndihmohen njerëzit në nevojë për festat e fundvitit

Këshilli për Mbrojtjen të Drejtat dhe Liritë e Njeriut ka bërë thirrje që ndihmohen njerëzit [...]

KMDLNJ akuzon ndërkombëtarët: Po i mbroni ekstremistët ortodoksë, po e luftoni vetëm radikalizmin islamik

KMDLNJ akuzon ndërkombëtarët: Po i mbroni ekstremistët ortodoksë, po e luftoni vetëm radikalizmin islamik

KMLDNJ-ja ka reaguar ndaj drejtësisë në Kosovë dhe asaj ndërkombëtare në lidhje me luftimin disavjeçar [...]

KMDLNj kërkon të mos deportohen shtetasit turq, kundërshtarë politik të Erdoganit

KMDLNj kërkon të mos deportohen shtetasit turq, kundërshtarë politik të Erdoganit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut në Prishtinë, përmes një komunikate [...]

KMDLNJ: Haradinaj nuk duhet t’i nënshtrohet Listës Serbe

KMDLNJ: Haradinaj nuk duhet t’i nënshtrohet Listës Serbe

Këshilli për Mbrojtjen e Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media, ka [...]

KMDLNJ: SBASHK-u po i keqpërdorë nxënësit dhe po ua shkel të drejtat!

KMDLNJ: SBASHK-u po i keqpërdorë nxënësit dhe po ua shkel të drejtat!

SBASHK-u edhe një herë po manipulon me nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme si [...]

KMDLNJ reagon ndaj politikanëve, sqaron të vërtetën e luftës së Adem Jasharit

KMDLNJ reagon ndaj politikanëve, sqaron të vërtetën e luftës së Adem Jasharit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar lidhur me përvetësimin [...]

KMDLNJ: Tri arsye pse duhet të votohet demarkacioni

KMDLNJ: Tri arsye pse duhet të votohet demarkacioni

Demarkacioni i kufirit me Malin e Zi është çështja që më së tepërmi është përdorur [...]

Kushtëzimi i Prishtinës për mos pagesat e mbeturinave, reagon kryetari i KMDLNJ-së

Kushtëzimi i Prishtinës për mos pagesat e mbeturinave, reagon kryetari i KMDLNJ-së

Komuna e Prishtinës ka filluar që të bëjë faturimin e taksës së mbeturinave që nga [...]

KMDLNJ kërkon rishikimin e gjykimeve politike të EULEX-it

KMDLNJ kërkon rishikimin e gjykimeve politike të EULEX-it

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut nëpërmjet një reagimi ka thënë [...]

KMDLNJ e konsideron politik rastin e turkut të arrestuar

KMDLNJ e konsideron politik rastin e turkut të arrestuar

Kërkesa për ekstradimin e shtetasit turk, Ugur Toksoy, i cili dyshohet se ka lidhje me [...]

KMDLNJ: Vendimmarrja në UP të monitorohet nga institucionet e pavarura

KMDLNJ: Vendimmarrja në UP të monitorohet nga institucionet e pavarura

KMDLNJ përkrah fuqishëm reformat dhe zhvillimet që kanë për qëllim ngritjen e cilësisë së mësimit [...]

KMDLNj vlerëson se fushata ishte e qetë

KMDLNj vlerëson se fushata ishte e qetë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut e ka vlerësuar fushatën si [...]

KMDLNj viziton deputetin Zeka në Qendrën e Ndalimit

KMDLNj viziton deputetin Zeka në Qendrën e Ndalimit

Monitorues të Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut kanë vizituan deputetin [...]

KMDLNJ: Në mungesë të marrëveshjes Kosovë-Serbi, pësojnë të privuarit nga liria

KMDLNJ: Në mungesë të marrëveshjes Kosovë-Serbi, pësojnë të privuarit nga liria

Këshilli për mbrojtjen e të drejtave e të lirive të njeriut propozon që përmes palës [...]

KMDLNJ dënon sulmin ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi

KMDLNJ dënon sulmin ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi

KMDLNJ ka reaguar ndaj sulmit fizik të gazetarit të Insajderit, Vehbi Kajtazit dhe kërkon hetime [...]

KMDLNj reagon, ndaj deklaratës së Apostolovës për burgjet

KMDLNj reagon, ndaj deklaratës së Apostolovës për burgjet

Kështilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, ka reaguar ndaj deklaratës [...]

KMDLNJ: Një person është zhdukur pa gjurmë

KMDLNJ: Një person është zhdukur pa gjurmë

KMDLNJ në Prizren ka marr një informatë nga deputeti Zafir Berisha se Nazim Fanaj i [...]

KMDLNJ kërkon nga partitë të luftojnë me programe e jo me fjalor denigrues

KMDLNJ kërkon nga partitë të luftojnë me programe e jo me fjalor denigrues

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, me rastin e fillimit [...]

KMDLNJ flet për trajtimin e dy të miturve të dyshuar për vrasjen e Aulon Zekës

KMDLNJ flet për trajtimin e dy të miturve të dyshuar për vrasjen e Aulon Zekës

Monitorues të KMDLNJ-së, në kuadër të mandatit të tyre vizituan Qendrën e Ndalimit në Prishtinë [...]

KMDLNJ kërkon zhbllokim të situatës, ose zgjedhje të jashtëzakonshme

KMDLNJ kërkon zhbllokim të situatës, ose zgjedhje të jashtëzakonshme

KMDLNJ përmes një komunikate për media u ka bërë thirrje partive politike në Kosovë që [...]

KMDLNJ: Sulm ndaj gazetarit është sulm ndaj fjalës së lirë

KMDLNJ: Sulm ndaj gazetarit është sulm ndaj fjalës së lirë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar për sulmin fizik [...]

KMDLNj : Sulmi ndaj Zogajt është sulm ndaj institucioneve

KMDLNj : Sulmi ndaj Zogajt është sulm ndaj institucioneve

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut është informuar për sulmin [...]

KMDLNj: Mbajeni seancën konstituive pa e kushtëzuar njëri-tjetrin

KMDLNj: Mbajeni seancën konstituive pa e kushtëzuar njëri-tjetrin

Edhe sot dështoi mbajtja e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës në mungesë të numrit [...]

KMDLNJ -deputetëve: Zbatojeni mandatin e dhënë nga votuesi

KMDLNJ -deputetëve:  Zbatojeni mandatin e dhënë nga votuesi

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNJ), ka vlerësuar se [...]

Vdes një i dënuar në Dubravë, reagon KMDLNj

Vdes një i dënuar në Dubravë, reagon KMDLNj

Këshilli për mbrojtjen e drejtave dhe lirive të Njeriut (KMDLNj) ka njoftuar se për shkak [...]

KMDLNj: Gjuriq Është Dashur të Arrestohej dhe të Dënohej

KMDLNj: Gjuriq Është Dashur të Arrestohej dhe të Dënohej

KMDLNJ ka reaguar ndaj fyerjeve dhe ofendimeve të serbëve me rastin e 628-vjetorit të Betejës [...]

Ftohet prokuroria të nis hetimet, për rrymën e paguar nga kosovarët për serbet e veriut

Ftohet prokuroria të nis hetimet, për rrymën e paguar nga kosovarët për serbet e veriut

Janë së paku 8 deri në 10 milion euro që paguhen çdo vite nga konsumatoret [...]

KMDLNJ: BE-ja po i shkel të drejtat e njeriut në Kosovë

KMDLNJ: BE-ja po i shkel të drejtat e njeriut në Kosovë

Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut, e cila shënohet sot në mbarë botën, e [...]

KMDLNj sugjeron që të miratohet Ligji për Amnisti

KMDLNj sugjeron që të miratohet Ligji për Amnisti

Këshilli për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut me anë të një komunikate bën thirrje [...]

[TABS_R id=314738]