Tabela me qëllim shumë fisnik, por shkaku i erës rrezikon qytetarët

12.05.2021 17:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Tabela me qëllim shumë fisnik, por shkaku i erës rrezikon qytetarët

Gjatë ditës së sotme kishte erë të fortë në Prishtinë, ku shumë objekte i ka rrokullisur, duke rrezikuar edhe këmbësorët e rastit.
Në sheshin para Teatrit, një objekt i cili qëndron disa herë është rrëzuar, pasi nuk ka stabilitet dhe nuk ka kujdes nga ata të cilët e kanë vendosur.
Edhe pse qëllimi asaj tabele është shumë fisnike, duke i kujtuar të pagjeturit, por duhet të ketë kujdesin e duhur, që mos të rrezikoj askend, shkruan Infosot.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Cakaj thotë se nuk është dhe nuk synon të bëhet pjesë e asnjë partie politike në Kosovë

Cakaj thotë se nuk është dhe nuk synon të bëhet pjesë e asnjë partie politike në Kosovë

“Ndoshta vetë e ke gjuajtur bombën për të akuzuar VV-në” / Përplasen ashpër Shala dhe Kadaj-Bujupi

“Ndoshta vetë e ke gjuajtur bombën për të akuzuar VV-në” / Përplasen ashpër Shala dhe Kadaj-Bujupi

Gjinovci për heqjen e polisës: Qeverisë Kurti i shtohet edhe një minus, për dy vite me këso zgjidhje bëjnë minusa sa PDK’ja

Gjinovci për heqjen e polisës: Qeverisë Kurti i shtohet edhe një minus, për dy vite me këso zgjidhje bëjnë minusa sa PDK’ja

Kurti para ministrit Italian: Njohja e Kosovës nga Serbia e domosdoshme, s’do të ketë përsëritje të tragjedive

Kurti para ministrit Italian: Njohja e Kosovës nga Serbia e domosdoshme, s’do të ketë përsëritje të tragjedive

Konjufca: Kosova përherë mirënjohëse ndaj kontributit të Italisë

Konjufca: Kosova përherë mirënjohëse ndaj kontributit të Italisë

Serbia po pretendon se ofroi vaksina për krejt shqiptarët në Kosovë

Serbia po pretendon se ofroi vaksina për krejt shqiptarët në Kosovë

FMN: Vaksinimi dhe diaspora mund ta rrisin ekonominë 5-6 për qind në Kosovë

FMN: Vaksinimi dhe diaspora mund ta rrisin ekonominë 5-6 për qind në Kosovë

Presidentja Osmani nga Vjena i bën ftesë Vuçiqit të vendosë lule në Batajnicë, aty ku u gjetën fëmijë e gra të vrarë nga regjimi i Serbisë

Presidentja Osmani nga Vjena i bën ftesë Vuçiqit të vendosë lule në Batajnicë, aty ku u gjetën fëmijë e gra të vrarë nga regjimi i Serbisë

Kryediplomati kroat: Është koha që Evropa t’ia heq vizat Kosovës

Kryediplomati kroat: Është koha që Evropa t’ia heq vizat Kosovës

Qeveria tregon se kur do të vijnë vaksinat që i kanë blerë nga Pfizer-i

Qeveria tregon se kur do të vijnë vaksinat që i kanë blerë nga Pfizer-i

“Kemi pritur mos po lirohen Veseli e Thaçi”, Hoxhaj tregon pse u mor vendimi për zgjedhje të brendshme në PDK

“Kemi pritur mos po lirohen Veseli e Thaçi”, Hoxhaj tregon pse u mor vendimi për zgjedhje të brendshme në PDK

Borell: Bashkëpunimi i BE-së dhe ShBA-së do ta ndihmojë dialogun

Borell: Bashkëpunimi i BE-së dhe ShBA-së do ta ndihmojë dialogun

Ish ushtari i UÇK-së që lufta e verbëroi: Dikush duhet më i dhënë sytë për t’i fituar gjithë të tjerët

Ish ushtari i UÇK-së që lufta e verbëroi: Dikush duhet më i dhënë sytë për t’i fituar gjithë të tjerët

Presidentja Osmani të martën nis vizitën zyrtare në Austri

Presidentja Osmani të martën nis vizitën zyrtare në Austri

​KGjK po mban procesin zgjedhor për dy anëtarë nga Gjykatat Themelore

​KGjK po mban procesin zgjedhor për dy anëtarë nga Gjykatat Themelore

Procedohet në Qeveri projektligji për themelimin e Gjykatës Komerciale

Procedohet në Qeveri projektligji për themelimin e Gjykatës Komerciale