Superliga e Kosovës-Përfundon dhe java e dytë

24.09.2020 10:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Superliga e Kosovës-Përfundon dhe java e dytë

Mbyllet java e dytë në Superligën e Kosovës me dy ndeshjet mes Llapit dhe Gjilanit dhe Ballkanit me Feronikelin.

Ndeshja e parë mes Llapit dhe Gjilanit përfundoi 0:1 në favor të Gjilanit me golin e vetëm të Darko Nikač në minutën e 64’. Gjilanit poashtu ju akordua një penallti në minutën e 52’ ku nga pika e bardhë nuk u tregua i saktë Faton Hajdari.

Ndeshja tjetër mes Ballkanit dhe Feronikelit u mbyll me fitoren e Ballkanit me rezultat 3:2. Mirlind Daku ishte realizatori i vetëm tek ekipi i Ballkanit ku e përfundoi javën e dytë me hat-trick, kurse në anën tjetër tek ekipi i Feronikelit golashënues i vetëm ishte braziliani Marclei me dy golat e tij në minutat e fundit të ndeshjes, respektivisht në minutën e 86’ dhe 88’.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


De Jong: Messi është lojtari më i mirë në botë

De Jong: Messi është lojtari më i mirë në botë

6 këshilla që mund të ndjekin bizneset për të përdorur “hashtag” në mënyrë efektive

6 këshilla që mund të ndjekin bizneset për të përdorur “hashtag” në mënyrë efektive

Cristiano Ronaldo rrezikon të dënohet për thyerje të rregullave te Covid-19

Cristiano Ronaldo rrezikon të dënohet për thyerje të rregullave te Covid-19

Vdes në moshën 18 vjeçare ish-lojtari i Manchester Cityt

Vdes në moshën 18 vjeçare ish-lojtari i Manchester Cityt

A ndikon papunësia në shëndetin mendor apo shëndeti mendor në papunësi?

A ndikon papunësia në shëndetin mendor apo shëndeti mendor në papunësi?

A prodhojnë burrat më shumë antitrupa kundër COVID-19 sesa gratë? Studimi i ri zbulon të vërtetën

A prodhojnë burrat më shumë antitrupa kundër COVID-19 sesa gratë? Studimi i ri zbulon të vërtetën

30 milionë euro kushton zëvendësuesi i Van Dijk te Liverpooli – foto

30 milionë euro kushton zëvendësuesi i Van Dijk te Liverpooli – foto

Kanye West kërcënon Kim Kardashian me zbulimin e të gjitha sekreteve të saj

Kanye West kërcënon Kim Kardashian me zbulimin e të gjitha sekreteve të saj

Mbyllet me rezultat të papritur spektakli ndërmjet Trepçës 89’ dhe Ballkanit

Mbyllet me rezultat të papritur spektakli ndërmjet Trepçës 89’ dhe Ballkanit

Prishtina pëson disfatë nga Gjilani

Prishtina pëson disfatë nga Gjilani

Mësohen arsyet pse Khabib Nurmagomedov përfundoi në spital pas duelit me Justin Gaethje

Mësohen arsyet pse Khabib Nurmagomedov përfundoi në spital pas duelit me Justin Gaethje

Arsenal – Leicester City, të rejat e fundit rreth formacioneve

Arsenal – Leicester City, të rejat e fundit rreth formacioneve

Arnold Schwarzenegger i nënshtrohet operacionit në zemër

Arnold Schwarzenegger i nënshtrohet operacionit në zemër

Donjeta Sadiku fiton medaljen e argjendtë në turneun e boksit në Bullgari

Donjeta Sadiku fiton medaljen e argjendtë në turneun e boksit në Bullgari

Shenjat kryesore e faktorët që rrisin rrezikun e kancerit të gjirit te burrat

Shenjat kryesore e faktorët që rrisin rrezikun e kancerit të gjirit te burrat

Shënohet goli i parë në ndeshjen ndërmjet Liverpoolit dhe Sheffield United

Shënohet goli i parë në ndeshjen ndërmjet Liverpoolit dhe Sheffield United