“Subvencionet 2021”: Zgjerohet operacioni i Policisë, arrestime edhe në Istog

30.06.2021 14:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Subvencionet 2021”: Zgjerohet operacioni i Policisë, arrestime edhe në Istog

Aksioni i Policisë së Kosovës për rastin “Subvencionet” ka vazhduar edhe në disa komuna të Kosovës.

Njëjtë ka ndodhur edhe në komunën e Istogut, ku Specialët zbarkuan në Sektorin për Bujqësi atje, shkruan lajmi.net.

Siç raportojnë mediat lokale, nën pranga atje ka përfunduar Daut Kabashi, që është zyrtar për Bujqësi në këtë komunë.

Lajmi.net raportoi më herët se ndër të arrestuarit në Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë në Prishtinë, është edhe personi i afërt me ish-ministrin e Bujqësisë, Besian Mustafa.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haziri: Kurti bën një hap para e dy mbrapa në çdo lloj politike

Haziri: Kurti bën një hap para e dy mbrapa në çdo lloj politike

Molliqaj: Kurti ia ndau KEDS-it 45 milionë euro për t’ia mbuluar humbjet, dyfish më shumë se çdo qeveri paraprake

Molliqaj: Kurti ia ndau KEDS-it 45 milionë euro për t’ia mbuluar humbjet, dyfish më shumë se çdo qeveri paraprake

Molliqaj: Kurti ia ndau KEDS-it 45 milionë euro për t’ia mbuluar humbjet, dyfish më shumë se çdo qeveri paraprake

Molliqaj: Kurti ia ndau KEDS-it 45 milionë euro për t’ia mbuluar humbjet, dyfish më shumë se çdo qeveri paraprake

Rritja reale ekonomike në Kosovë nuk mund të kalojë 5%

Rritja reale ekonomike në Kosovë nuk mund të kalojë 5%

Zafir Berisha-Kurtit: Çu grahi punës, se me këtë logjikë maoiste ki me falimentu shtetin

Zafir Berisha-Kurtit: Çu grahi punës, se me këtë logjikë maoiste ki me falimentu shtetin

Rizvanolli për problemet me energji: Arsyeja kryesore është ulja e prodhimit të gazit dhe rritja e çmimit të saj

Rizvanolli për problemet me energji: Arsyeja kryesore është ulja e prodhimit të gazit dhe rritja e çmimit të saj

Qeveria ndan 4.5 milionë euro për pensionistët dhe familjet në asistencë sociale për faturat e rrymës

Qeveria ndan 4.5 milionë euro për pensionistët dhe familjet në asistencë sociale për faturat e rrymës

Kryeshefi i KEK-ut: Njësia B2 e bllokut “Kosova B” s’pritet të kthehet në funksion para 20 janarit, po funksionojmë me mjete të Qeverisë

Kryeshefi i KEK-ut: Njësia B2 e bllokut “Kosova B” s’pritet të kthehet në funksion para 20 janarit, po funksionojmë me mjete të Qeverisë

Vjen lajmi i mirë: Shkencëtarët prodhojnë vaksinën që pritet të jetë efektive kundër të gjithë varianteve

Vjen lajmi i mirë: Shkencëtarët prodhojnë vaksinën që pritet të jetë efektive kundër të gjithë varianteve

Menaxhimi i pandemisë – miratohet në Qeveri strategjia për parandalim dhe kontroll

Menaxhimi i pandemisë – miratohet në Qeveri strategjia për parandalim dhe kontroll

Miratohet Projektligji për policinë ushtarake të FSK-së

Miratohet Projektligji për policinë ushtarake të FSK-së

Shkencëtarët prodhojnë vaksinën që pritet të jetë efektive kundër të gjithë varianteve

Shkencëtarët prodhojnë vaksinën që pritet të jetë efektive kundër të gjithë varianteve

Kurti për krizën me rrymë: Duhet ta shohin veten në pasqyrë ata që na kërkojnë llogari për dështimet e tyre

Kurti për krizën me rrymë: Duhet ta shohin veten në pasqyrë ata që na kërkojnë llogari për dështimet e tyre

Ningxia, Fabrika e kthimit të qymyrit në lëng arrin kapacitetin e plotë

Ningxia, Fabrika e kthimit të qymyrit në lëng arrin kapacitetin e plotë

Flet policia: Një telefonues anonim tha se ka vendosur bombë në Stacionin e Autobusëve

Flet policia: Një telefonues anonim tha se ka vendosur bombë në Stacionin e Autobusëve

Mustafa: Qeveria plebishitare na ktheu në vitin 2000, pa rrymë e me agregatë

Mustafa: Qeveria plebishitare na ktheu në vitin 2000, pa rrymë e me agregatë