Spektakël në tribuna dhe në fushë, Drita fiton me rikthim ndaj Feronikelit

29.04.2018 18:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Spektakël në tribuna dhe në fushë, Drita fiton me rikthim ndaj Feronikelit

Drita ka marrë një fitore të madhe përballë Feronikelit, me përmbysje 3-1.

Kastriot Rexha fillimisht rrezikoi për Dritën me kokë por që goditja e tij nuk ishte e saktë.

Rastin më të mirë për Dritën e pati Haxhi Neziraj në minutën e 22-të kur goditi bukur brenda zonës por edhe më mirë priti Faton Maloku duke quar topin në këndore.

Drita kishte iniciativën në këtë sfidë, por në minutën e 30-të u befasuan nga mysafirët.

Mendurim Hoti mori një pasim të bukur dhe me një goditje të bukur nga distanca shënoi për 0-1.

Drita u mundua të rikthehej në lojë në minutën e 38-të kur kapiteni Ardian Limani rrezikoi me kokë por pa sukses.

Kastriot Rexha pati një tjetër mundësi në minutën e 44-të por goditja e tij ishte qendrore.

Me epërsinë minimale të mysafirëve 0-1 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Që nga fillimi i pjesës së dytë Drita u vërsul në sulm për ta gjetur golin e barazimit.

Këtë gjë vendasit e arritën në minutën e 61-të kur pas një harkimi në zonë të Xhevdet Shabanit, ishte Bujar Shabani që dërgoi topin në rrjetë.

Mysafirët protestuan ashpër pasi paraprakisht nuk u ndal topi për një ndërhyrje të Musajt në Halitin.

Drita ishte shumë pranë të shënonte në minutën e 76-të kur Kastriot Rexha nga afërsia me kokë goditi por topi u ndal nga shtylla, ndërsa topin e rikthyer Krasniqi tentoi të shënoj por që Maloku priti.

Në minutën e 88-të Drita fitoi një penallti pasi Ahmet Haliti luajti me dorë në zonë dhe Tefik Maloku akordoi 11 metërsh.

Nga pika e bardhë i saktë ishte qendërmbrojtësi Fidan Gërbeshi për 2-1.

Goli bëri që të shpërthejnë tifozët e flaktë të Dritës ‘Intelektualët’ të cilët e kishin mbushur sot stadiumin e qytetit në Gjilan.

Gjyqtari akordoi nëntë minuta shtesë pas ndërprerjeve të shumta që ndodhën në fushë.

Në minutën e 97-të, Drita doli në kundërsulm ku Livoreka pasi kaloi edhe portierin Faton Maloku asistoi te Kryeziu që shënoi për 3-1.

Kësisoj Drita mbetet e vetme në krye të tabelës me 59 pikë të tubuara, tri më shumë se Prishtina.

Feronikeli në anën tjetër zë pozitën e tetë në tabelë me 42 pikë.
Në ndeshjen e ardhshme lideri aktual i Superligës së Kosovës do ta luaj derbin lokal me Gjilanin.

Ndërkohë Feronikeli i Sulejman Starovës do të ketë një tjetër sfidë të vështirë pasi pret Prishtinën në Drenas. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zbulohet një specie e re orkideje

Zbulohet një specie e re orkideje

Mega projekti i devijimit të ujit. Përfitojnë 140 milionë njerëz

Mega projekti i devijimit të ujit. Përfitojnë 140 milionë njerëz

PSG-ja e rigjen rrugën e fitores ndaj Monacos, por Messi dështon sërish të shënojë në ligë

PSG-ja e rigjen rrugën e fitores ndaj Monacos, por Messi dështon sërish të shënojë në ligë

Lojrërat Olimpike Dimërore , një mundësi për të eliminuar dallimet përmes dialogut

Lojrërat Olimpike Dimërore , një mundësi për të eliminuar dallimet përmes dialogut

FFK arrin marrëveshje për prodhimin e orëve zvicerane të personalizuara

FFK arrin marrëveshje për prodhimin e orëve zvicerane të personalizuara

Bëhet rivlerësimi: Robin Krasniqi fitues ndaj Dominic Boesel

Bëhet rivlerësimi: Robin Krasniqi fitues ndaj Dominic Boesel

Arrestohet për dhunim burri nga Prizreni, kreu marrëdhënie me gruan pa dëshirën e saj

Arrestohet për dhunim burri nga Prizreni, kreu marrëdhënie me gruan pa dëshirën e saj

Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë