Sot kulminacioni i nxehtësisë

30.06.2021 09:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sot kulminacioni i nxehtësisë

Dita e sotme (e mërkurë) do të shënojë kulminacionin e nxehtësisë në Kosovë, ndërsa më gjerë në rajon nxehtësia vazhdon ende.

Temperaturat afrikane pritet të luhaten nga 34 deri në 38°C. Në ndonjë rajon edhe 40°C.

Edhe në rajon e më gjerë sot pritet mot i nxehtë dhe me diell, ndërkohë që stuhitë vazhdojnë të përshkojnë Evropën.

Edhe të enjtën pritet të jetë nxehtë, por me mundësi për ulje të temperaturave në disa vise tona kontinentale, kryesisht ne disa vise të Kosovës, me mundësi edhe për ndonjë rrebesh me vetëtima dhe bubullimë pasdite në veri të vendit.

Të premtën pasdite destabilizim dhe freskim i motit në viset tona kontinentale kryesisht në Kosovë, Luginë, veri të Malit të Zi dhe disa vise në Maqedoni.

Për fundjavë më freskët, të shtunën mundësi për rrebeshe shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


U betua si ambasador i ShBA-së, kur pritet të vijë Jeffrey Hovenier në Prishtinë

U betua si ambasador i ShBA-së, kur pritet të vijë Jeffrey Hovenier në Prishtinë

Tragjedia e familjes kosovare në Gjermani, gruaja zgjohet nga koma – dy djemtë i ka të vrarë

Tragjedia e familjes kosovare në Gjermani, gruaja zgjohet nga koma – dy djemtë i ka të vrarë

Raporti 24-orësh i IKSHPK-së: Rritje e dyfishtë e numrit të rasteve

Raporti 24-orësh i IKSHPK-së: Rritje e dyfishtë e numrit të rasteve

Nga sot, secili punëtor mund të konfirmojë me një klikim nëse është i regjistruar nga punëdhnësi

Nga sot, secili punëtor mund të konfirmojë me një klikim nëse është i regjistruar nga punëdhnësi

Ultimatumi i Berishës ndaj Bashës, Rama: Si legjendë kreshnikësh, përgatituni për estradë

Ultimatumi i Berishës ndaj Bashës, Rama: Si legjendë kreshnikësh, përgatituni për estradë

​Nagavci: S’do tolerojmë asnjë rast abuzimi me fëmijët në institucionet arsimore

​Nagavci: S’do tolerojmë asnjë rast abuzimi me fëmijët në institucionet arsimore

Dita e veteranëve, Osmani: Përulem para atyre që atdheun e kanë mbi të gjitha

Dita e veteranëve, Osmani: Përulem para atyre që atdheun e kanë mbi të gjitha

​Peci: Aprovuam strategjinë për bujqësinë, dërguam në qeveri 23 projektligje

​Peci: Aprovuam strategjinë për bujqësinë, dërguam në qeveri 23 projektligje

Haxhiu për raportet me KPK-në: Po konsiderojnë se nuk duhet të ketë vetting

Haxhiu për raportet me KPK-në: Po konsiderojnë se nuk duhet të ketë vetting

Ministria tregon cilat kategori do të përfitojnë nga subvencionimi i energjisë elektrike

Ministria tregon cilat kategori do të përfitojnë nga subvencionimi i energjisë elektrike

Musliu dorëzon padi ndaj ministrit Peci: Ai gënjeu, ka përfunduar koha kur akuzohen deputetët

Musliu dorëzon padi ndaj ministrit Peci: Ai gënjeu, ka përfunduar koha kur akuzohen deputetët

Kllokoqi e quan Muratin rrenc: Jo që nuk na ndihmuat por edhe po na fundosni

Kllokoqi e quan Muratin rrenc: Jo që nuk na ndihmuat por edhe po na fundosni

Kokaj: Energjia elektrike shumë shpejt do të jetë falas

Kokaj: Energjia elektrike shumë shpejt do të jetë falas

Kurti tha se nuk do të lejojë mbajtjen e referendumit serb në Kosovë/ Vuçiq: Do ta adresoj tek komuniteti ndërkombëtar

Kurti tha se nuk do të lejojë mbajtjen e referendumit serb në Kosovë/ Vuçiq: Do ta adresoj tek komuniteti ndërkombëtar

“Pse po më dërgoni në Serbi, do ta rrëzoj aeroplanin”, Incident në aeroplan për shkak të aterrimit në Beograd (Video)

“Pse po më dërgoni në Serbi, do ta rrëzoj aeroplanin”, Incident në aeroplan për shkak të aterrimit në Beograd (Video)

Nëse keni më shumë se 25 mijë euro, ju pret puna me shtetin (VIDEO)

Nëse keni më shumë se 25 mijë euro, ju pret puna me shtetin (VIDEO)