Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

14.09.2021 08:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Sot nis edicioni i ri në basketbollin kosovar.

Pas afër katër muajsh pushim, sot rikthehen në aksion ekipet e basketbollit në Kosovë.

Tetë skuadra të përforcuara nisin sezonin e ri me objektivat e tyre, ndërsa shumë skuadra pritet të luftojnë për titullin kampion.

Ndeshja hapëse zhvillohet mes Dritës dhe Prishtinës sonte nga ora 19:00.

Nesër luhen dy përballje interesante fillimisht nga ora 17:00 Trepça e pret në shtëpi Golden Eagle Yllin, ndërsa në ora 19:00 Prizreni 16 ndeshet me Rahovecin.

Ndeshja e fundit në program për xhiron e parë është ajo mes Pejës dhe Bashkimit që zhvillohet të enjten nga ora 19:00.

Kampion në fuqi është Golden Eagle Ylli që mposhti në finale Pejën edicionin e kaluar.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Liverpooli i shkon West Hamit në formë, formacionet zyrtare

Liverpooli i shkon West Hamit në formë, formacionet zyrtare

Ish-ambasadori britanik O’Connell me fëmijët e tij shpalosin flamurin e Kosovës në një ndeshje të ragbit

Ish-ambasadori britanik O’Connell me fëmijët e tij shpalosin flamurin e Kosovës në një ndeshje të ragbit

Gabon sërish Atletico Madrid, nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Levantes

Gabon sërish Atletico Madrid, nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Levantes

CMG-ja përuron Kanalin Olimpik, kanali i parë sportiv televiziv satelitor 4K Ultra HD në botë 24/7

CMG-ja përuron Kanalin Olimpik, kanali i parë sportiv televiziv satelitor 4K Ultra HD në botë 24/7

Sportistët kosovarë për herë të tretë nuk lejohen të hynë në Serbi

Sportistët kosovarë për herë të tretë nuk lejohen të hynë në Serbi

Zyra Ndërlidhëse e Greqisë në Prishtinë: Karateistët pa viza Schengen s’u lejuan të hyjnë në Greqi, ata me viza po

Zyra Ndërlidhëse e Greqisë në Prishtinë: Karateistët pa viza Schengen s’u lejuan të hyjnë në Greqi, ata me viza po

Kina është e gatshme të bashkëpunojë me komunitetin ndërkombëtar për të demonstruar frymën e re olimpike ‘më shumë unitet’

Kina është e gatshme të bashkëpunojë me komunitetin ndërkombëtar për të demonstruar frymën e re olimpike ‘më shumë unitet’

Flaka Olimpike mbërrin në Kinë për Lojërat Dimërore të Pekinit 2022

Flaka Olimpike mbërrin në Kinë për Lojërat Dimërore të Pekinit 2022

Super çikat e Kosovës i mposhtin austriaket me rezultat 3:0

Super çikat e Kosovës i mposhtin austriaket me rezultat 3:0