Skoci – Çeki, ndeshja e parë e ditës së sotme në EURO 202

14.06.2021 10:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Skoci – Çeki, ndeshja e parë e ditës së sotme në EURO 202

Skocia përballet sot me Çekinë.

Ndeshja mes Kombëtares së Skocisë dhe Çekisë, zhvillohet sot nga ora 15:00 në stadiumin “Hampden Park”.

Kjo përballje luhet në kuadër të Grupit D në “Euro 2020”, ku bëjnë pjesë edhe Anglia dhe Kroacia.

Skocia dhe Çekia synojnë ta nisin Kampionatin Evropian me fitore, pra na pret një duel i ‘luftuar’ deri në fund nga të dyja skuadrat.

Këto dy Kombëtare janë përballur së fundmi në ‘Ligën e Kombeve’, ku fitore ka realizuar Skocia me rezulat 1-0, më 14 Tetor 2020. 

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë

Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio

Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio

Mediat serbe vetëm sa nuk e quajtën edhe medaljen e Distrias “e ashtuquajtura Medalje e Artë”

Mediat serbe vetëm sa nuk e quajtën edhe medaljen e Distrias “e ashtuquajtura Medalje e Artë”

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Ambasada Amerikane uron Distrian: Ajo jep një shembull inspirues për të gjithë kosovarët

Ambasada Amerikane uron Distrian: Ajo jep një shembull inspirues për të gjithë kosovarët

Çmenden mediat serbe: E ashtuquajtura Kosovë fiton të artën në Tokio

Çmenden mediat serbe: E ashtuquajtura Kosovë fiton të artën në Tokio

Distria Krasniqi: Fitoren ia dedikoj Kosovës

Distria Krasniqi: Fitoren ia dedikoj Kosovës

Driton Kuka: Distria është krenaria e Kombit

Driton Kuka: Distria është krenaria e Kombit

Momenti fantastik kur Distria Krasniqi fiton medaljen e artë

Momenti fantastik kur Distria Krasniqi fiton medaljen e artë

Distria Kransiqi fantastike, arrin në finale të “Tokyo 2020” duke i siguruar medalje Kosovës

Distria Kransiqi fantastike, arrin në finale të “Tokyo 2020” duke i siguruar medalje Kosovës

Distria Krasniqi fiton dy duele, arrin në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”

Distria Krasniqi fiton dy duele, arrin në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”

Kosova parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”

Kosova parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”

Osmani pritet nga Perandori i Japonisë, Naruhito

Osmani pritet nga Perandori i Japonisë, Naruhito

Ekipi olimpik i Kosovës do të përbëhet nga 9 sportistë dhe 2 zyrtarë në ceremoninë hapëse të “Tokyo 2020”, mungojnë Krasniqi, Shala dhe Hajdari

Ekipi olimpik i Kosovës do të përbëhet nga 9 sportistë dhe 2 zyrtarë në ceremoninë hapëse të “Tokyo 2020”, mungojnë Krasniqi, Shala dhe Hajdari

Sot përurohet shtatorja e Fadil Vokrrit

Sot përurohet shtatorja e Fadil Vokrrit