Simiq: Politika e Vuçiqit mbron interesin tonë kombëtar në Kosovë

E publikuar: 18/09/2022 12:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

“Seanca e Kuvendit të Serbisë kushtuar Kosovës tregoi edhe një herë se politika e presidentit Aleksandar Vuçiq është e vetmja e drejtë, sepse mbron interesat shtetërore dhe kombëtare në Kosovë”.

Kështu tha nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq për gazetën serbe “Politika”

Simiq ishte një nga përfaqësuesit e serbëve nga Kosova, i cili mori pjesë në seancën e posaçme të Kuvendit të Serbisë për negociatat për Kosovën të mbajtur seancën e kaluar.