ShSKUK: Ulet në 498 numri i pacientëve në trajtim nga Covid-19

06.05.2021 12:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
ShSKUK: Ulet në 498 numri i pacientëve në trajtim nga Covid-19

Në klinikat COVID të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet e përgjithshme, është ulur numri i pacientëve që po trajtohen nga Sars-Cov-2.Kështu thuhet në njoftimin e ShSKUK-së.

Bazuar në raportet e datës 6 maj 2021 nga klinikat COVID të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar 498 pacientë, 376 janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë, 28 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe 361 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë.

Në QKUK janë të shtrirë 215 pacientë12 prej tyre në gjendje të rënduar145 të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë167 me oksigjeno-terapiNumri i pacientëve të shtrirë sipas klinikaveKlinika Infektive, 95 pacientëKlinika Infektive II ( mjekësia sportive), 24 pacientëKlinika e Pulmologjisë,

70 pacientëMjekimi Intensiv -COVID, 14 pacientë + 2 në Repartin Intensiv në Klinikën InfektiveKlinika e Pediatrisë, 8 pacientëKlinika e Gjinekologjisë, 4 pacienteNë spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 283 pacientë 16 prej tyre në gjendje të rënduar 231 të konfirmuar pozitivë 194 me oksigjeno-terapiNumri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshmeSpitali i Prizrenit, 54 pacientëSpitali i Gjakovës, 49 pacientëSpitali i Pejës, 64 pacientëSpitali i Gjilanit, 34 pacientëSpitali i Ferizajt, 37 pacientëSpitali i Mitrovicës, 35 pacientëSpitali i Vushtrrisë, 10 pacientë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rama për aksidentin tragjik me 10 viktima: Çfarë fatkeqësie pikëlluese

Rama për aksidentin tragjik me 10 viktima: Çfarë fatkeqësie pikëlluese

Ministri kroat i Shëndetësisë: 15 persona janë lënduar rëndë, përfshirë një vajzë të mitur

Ministri kroat i Shëndetësisë: 15 persona janë lënduar rëndë, përfshirë një vajzë të mitur

Abdixhiku për aksidentin në Kroaci: Ditë e rëndë për Kosovën

Abdixhiku për aksidentin në Kroaci: Ditë e rëndë për Kosovën

Krasniqi: Me trishtim mora lajmin e rëndë për aksidentin tragjik në Kroaci

Krasniqi: Me trishtim mora lajmin e rëndë për aksidentin tragjik në Kroaci

Media kroate tregon shkakun e aksidentit, thotë se njëri nga shoferët vdiq

Media kroate tregon shkakun e aksidentit, thotë se njëri nga shoferët vdiq

Aksidenti në Kroaci, reagon kryekuvendari i Kosovës

Aksidenti në Kroaci, reagon kryekuvendari i Kosovës

Aksidenti në Kroaci – Osmani: Shteti i Kosovës do të jetë në krah të familjeve të atyre që humbën jetën

Aksidenti në Kroaci – Osmani: Shteti i Kosovës do të jetë në krah të familjeve të atyre që humbën jetën

Aksidenti në Kroaci, Kurti: Me ankth e shpresë jemi pranë qytetarëve tanë

Aksidenti në Kroaci, Kurti: Me ankth e shpresë jemi pranë qytetarëve tanë

Ministri kroat Radman telefonon ministren Gërvalla për ta informuar për aksidentin tragjik

Ministri kroat Radman telefonon ministren Gërvalla për ta informuar për aksidentin tragjik

Raportohet se rreth 20 persona mbetën të bllokuar brenda autobusit që u aksidentua tragjikisht në Kroaci

Raportohet se rreth 20 persona mbetën të bllokuar brenda autobusit që u aksidentua tragjikisht në Kroaci

Kryeministri i Kroacisë reagon pas aksidentit tragjik të autobusit kosovar

Kryeministri i Kroacisë reagon pas aksidentit tragjik të autobusit kosovar

Policia kroate jep detaje për aksidentin e autobusit kosovar ku vdiqën 10 persona

Policia kroate jep detaje për aksidentin e autobusit kosovar ku vdiqën 10 persona

Pamje nga aksidenti i autobusit kosovar në Kroaci, ku vdiqën 10 persona

Pamje nga aksidenti i autobusit kosovar në Kroaci, ku vdiqën 10 persona

LAJMI I FUNDIT: Autobusi nga Kosova aksidentohet në Kroaci, 10 të vdekur

LAJMI I FUNDIT: Autobusi nga Kosova aksidentohet në Kroaci, 10 të vdekur

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë

Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio

Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio