Shqiptari i kthyer nga Siria, thirrje të rinjve të mos bien pre e rrymave ekstremiste (Video)

E publikuar: 10/04/2017 21:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Një kosovar i kthyer nga lufta në Siri, rrëfen për RTV21 se si ra pre e rrymave ekstremiste të cilat e orientuan drejt luftës së organizatës terroriste ISIS.

Ai ndihet shumë i penduar që u bë pjesë e kësaj lufte dhe u bënë thirrje të rinjve kosovarë që në asnjë mënyrë mos të bien viktimë e ideologjive ekstremiste.