Sëmundja e djalit e detyron babanë të dalë në rrugë për të kërkuar para (VIDEO)

23.04.2022 23:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sëmundja e djalit e detyron babanë të dalë në rrugë për të kërkuar para (VIDEO)

Avni Jashari, u detyrua që të dali vet e të kërkojë para për shërimin e djalit të tij dy vjeçar Orionit, i cili vuan nga një sërë sëmundjesh.

“Ka problem me veshkë, mëlçi, edhe me mushkëri, arsyeja pse Orioni është në këtë gjendje është se veshkët nuk janë duke i funksionuar”, ka thënë Avni Jashari.

Ky thotë se trajtimin në spitalet e Kosovës e kishte të pamundur, pasi nuk ofrohet, andaj ky u detyrua ta dërgojë djalin në Zagreb, ku për trajtimin e tij po i duhen 160 mijë euro.

“Është e vështirë për neve, se qëndrimi ditor atje është rreth 7,000 euro”, shtoi Jashari.

Për t’ia dalë me shumë në Lipjan është organizuar edhe një aksion humanitar, në sheshin e qytetit.

Derisa aksione të tilla për Orionin, po organizohen edhe në lokalitetet të ndryshme të Lipjanit.

Për të gjithë ata që dëshirojn të kontribojnë përmes RIA, WESTERN UNION mund të i dërgoni në adresë të1-Granit Duriqi Lipjan tel +383 44 365 648 2-Ymer Troshupa Lipjan +383 48 209 781

Llogaritë bankare ku mund të kontriboni për Orion Jashari Avni (Osman) Jashari Swift : NCBAXKPR Name: BKT Iban : XKO5 Llogaria 1901003324021134

Ymer (Zenun) Troshupa

Swift Code: RBKOXKPR

Name: Raiffaissen BankIban: XKO5

Llogaria 1501080002372451

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova në pritje të liberalizimit të vizave, Osmani: Nisem drejt Brukselit me shpresë, por pa pritje të mëdha

Kosova në pritje të liberalizimit të vizave, Osmani: Nisem drejt Brukselit me shpresë, por pa pritje të mëdha

Kuvendi nesër me dy seanca, pikë e rendit të ditës edhe Trusti

Kuvendi nesër me dy seanca, pikë e rendit të ditës edhe Trusti

Aksidentohen dy automjete të FSK-së në Gjilan, tre të lënduar

Aksidentohen dy automjete të FSK-së në Gjilan, tre të lënduar

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Pence do ta vizitojë Shqipërinë të enjten

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Pence do ta vizitojë Shqipërinë të enjten

“Më kanë sjellë deri kur i ka ra bishti çekiçit” – Rrahja për një lojë futbolli në Vushtrri (VIDEO)

“Më kanë sjellë deri kur i ka ra bishti çekiçit” – Rrahja për një lojë futbolli në Vushtrri (VIDEO)

Bislimi: Me udhërrefyesin kemi kthyer situatën në normalitet, por pa thënë që marrëveshja për energjinë është e mirë

Bislimi: Me udhërrefyesin kemi kthyer situatën në normalitet, por pa thënë që marrëveshja për energjinë është e mirë

Haradinaj i krahasoi Kurtin e Konjufcën me Rrahman Morinën, reagon Avdyli: Fyerja më e madhe e një politikani që nga paslufta

Haradinaj i krahasoi Kurtin e Konjufcën me Rrahman Morinën, reagon Avdyli: Fyerja më e madhe e një politikani që nga paslufta

Kurti u drejtohet serbëve në serbisht, kërkon propozimet dhe sugjerimet e tyre

Kurti u drejtohet serbëve në serbisht, kërkon propozimet dhe sugjerimet e tyre

Haradinaj: Hashim Thaçi ua ka rritë pagat njerëzve, i vetmi kryeministër që s’ka rritë një cent në pagë është Albin Kurti

Haradinaj: Hashim Thaçi ua ka rritë pagat njerëzve, i vetmi kryeministër që s’ka rritë një cent në pagë është Albin Kurti

KEDS ka një thirrje për qytetarët pas erërave të forta

KEDS ka një thirrje për qytetarët pas erërave të forta

Haradinaj tregon sa para i kishte tërhequr nga Trusti

Haradinaj tregon sa para i kishte tërhequr nga Trusti

Ahmeti tregon çka u fol në tavolinë me Edi Ramën, a tha se do ta rrëzojë Kurtin në shtator?

Ahmeti tregon çka u fol në tavolinë me Edi Ramën, a tha se do ta rrëzojë Kurtin në shtator?

Ashtu siç pritej, Vjosa Osmani ia aprovon Kurtit marrëveshjen me Serbinë

Ashtu siç pritej, Vjosa Osmani ia aprovon Kurtit marrëveshjen me Serbinë

Krasniqi: Projektligji për konfiskimin e pasurisë rrezikon seriozisht të drejtat e njeriut

Krasniqi: Projektligji për konfiskimin e pasurisë rrezikon seriozisht të drejtat e njeriut

Shala: Dokumenti i nënshkruar sot nuk mund të ratifikohet në Kuvend, e çuditshme si nuk u ndryshua asjgë nga marrëveshja e vitit 2013-2015

Shala: Dokumenti i nënshkruar sot nuk mund të ratifikohet në Kuvend, e çuditshme si nuk u ndryshua asjgë nga marrëveshja e vitit 2013-2015

Kurti: Po punojmë për krijimin e një politike kulturore, që do të rezultojë me demokraci dhe gjithpërfshirje

Kurti: Po punojmë për krijimin e një politike kulturore, që do të rezultojë me demokraci dhe gjithpërfshirje