Sandulloviq: Vuçiq i njëjtë si Millosheviqi, mbanë afër Radoiçiqin

E publikuar: 22/06/2024 11:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Nikolla Sandulloviq, kryetar i Partisë Republikane të Serbisë, e konsideron presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq të njëjtë me ish-presidentin Sllobodan Millosheviq. Derisa ky i fundit e kishte pasur afër vetës një figurë tjetër kriminale, Zhelko Razhnjatoviq-Arkan, Vuçiqi po e mbanë afër vetës Milan Radoiçiqin, udhëheqësin dhe financuesin e sulmit kriminel në Basnjskë.

Ai në një foto në X, shkruan se “ ku qëndron dallimi”.

“Ku është dallimi? Nuk ekziston! Gjithçka është njësoj si më parë. Pyetja e vetme është nëse gjithçka do të përfundojë njësoj si më parë”, shkruan sanduloviq.