Salih Mustafa e lëshon sërish seancën, nuk kthehet pas pushimit të drekës

20.09.2021 16:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Salih Mustafa e lëshon sërish seancën, nuk kthehet pas pushimit të drekës

Salih Mustafa ndaj të cilit ka nisur procesi i parë gjyqësor në Hagë, sërish e ka lëshuar sallën e gjyqit.

Ish eprori i UÇK-së nuk është kthyer në gjykatore pas pushimit të drekës, gjë që është arsyetuar nga mbrojtësi i tij, e aprovuar edhe nga trupi gjykues. Megjithatë kryetarja e këtij paneli që po e gjykon çështjen e Mustafës, Mapi Feld Folia ka thënë se është e nevojshme që nesër në mëngjes, kur edhe vazhdon procesi, Mustafa është e nevojshme të jetë i pranishëm, njofton Klankosova.tv.

Duke e lëshuar seancën, Salih Mustafa nuk ka pranuar të vazhdojë të dëgjojë dëshminë e dëshmitarit të parë që ka nisur mëngjesin e sotëm.

Aktualisht dëshmitari w03593 po merret në pyetje nga përfaqësuesi i Zyrës së Prokurorit të Specializuar dhe më herët gjatë ditës deklaroi se i akuzuari pati tentuar edhe ta vriste me një revole e cila për rrethana teknike nuk ishte shkrepur, si dhe ka rrëfyer mënyrën si u kap, siç pretendon ai nga ish ushtarë të UÇK-së dhe u maltretua në një qendër ndalimi në fshatin Zllash.

Pjesa më e madhe e kësaj dëshmie është dhënë larg syve e veshëve të publikut, pra në seancë private dhe është bërë e ditur shkarazi se i njëjti dëshmitar gjatë vitit 2006 ka bashkëpunuar edhe me UNMIK-un.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti nuk do ta shkarkojë Rakiqin

Kurti nuk do ta shkarkojë Rakiqin

Punime në rrjet, këto vende nesër mbesin pa rrymë

Punime në rrjet, këto vende nesër mbesin pa rrymë

Mos ia mësyni Kosovës me vetëm një dozë të vaksinës, MSH del me njoftim

Mos ia mësyni Kosovës me vetëm një dozë të vaksinës, MSH del me njoftim

Sekretari amerikan: Do të punojmë për forcimin e partneritetit me Serbinë

Sekretari amerikan: Do të punojmë për forcimin e partneritetit me Serbinë

Ministri Mehaj mbështetet fuqishëm nga autoritetet e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA-së

Ministri Mehaj mbështetet fuqishëm nga autoritetet e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA-së

Kapen 15.000 mijë litra alkool i prodhuar ilegalisht në Gjakovë

Kapen 15.000 mijë litra alkool i prodhuar ilegalisht në Gjakovë

KS i OKB-së mban nesër sesionin e rregullt për Kosovën

KS i OKB-së mban nesër sesionin e rregullt për Kosovën

Bie numri i të vaksinuarve, vetëm 7 mijë e 154 doza u dhanë

Bie numri i të vaksinuarve, vetëm 7 mijë e 154 doza u dhanë

Rasti i polices nga Gjilani që vrau familjarët e më pas veten, çka deklaroi në Gjykatë dëshmitari

Rasti i polices nga Gjilani që vrau familjarët e më pas veten, çka deklaroi në Gjykatë dëshmitari

Mësimi më 18 tetor do të mbahet online në shkollat që do të shërbejnë si qendra votimi

Mësimi më 18 tetor do të mbahet online në shkollat që do të shërbejnë si qendra votimi

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, sot asnjë viktimë nga COVID-19

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, sot asnjë viktimë nga COVID-19

Vuçiq: Do t’i mbrojmë serbët në Kosovë, si?- uroj të mos vijë puna ta shihni

Vuçiq: Do t’i mbrojmë serbët në Kosovë, si?- uroj të mos vijë puna ta shihni

KMDLNJ reagon ndaj Borrellit për shkak të deklaratave rreth aksionit në veri

KMDLNJ reagon ndaj Borrellit për shkak të deklaratave rreth aksionit në veri

Mustafa i reagon Kurtit: Kur shkarkove Veliun ne ishim shqiptarë, me serbët pakicë është pak më ndryshe

Mustafa i reagon Kurtit: Kur shkarkove Veliun ne ishim shqiptarë, me serbët pakicë është pak më ndryshe

Dëshmitari i katërt kundër Mustafës përfundon dëshminë në Hagë

Dëshmitari i katërt kundër Mustafës përfundon dëshminë në Hagë

Luta e Shpresa marrin mbështetje të jashtëzakonshme nga gratë e Lladovës

Luta e Shpresa marrin mbështetje të jashtëzakonshme nga gratë e Lladovës