Rrahmani: Barazimi me Veronën ishte një moment i vështirë pasi nuk arritëm kualifikimin në Ligën e Kampionëve

26.07.2021 19:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rrahmani: Barazimi me Veronën ishte një moment i vështirë pasi nuk arritëm kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Futbollisti i Napolit është kthyer të flas për sezonin e kaluar.

Amir Rrahmani ka kujtuar ndeshjen e fundit të sezonit të kaluar me Napolin.

Napoli kishte mundësinë të arrinte vendin e katërt dhe të kualifikohej në Ligën e Kampionëve por në xhiron e fundit nuk arriti më shumë se një barazim ndaj Veronës.

Rrahmani është kthyer të flas për këtë moment cilin ai e cilësoi si mjaft të vështirë.

“Ishte një moment i vështirë për të gjithë, ne po vijmë nga një moment i keq, kemi luajtur për një vend në Champions League, por nuk ia dolëm”, tha në fillim ai.

“Gjysma e parë e sezonit nuk shkoi shumë mirë lëshuam shumë pikë, por pjesa e dytë e sezonit ishte një mrekulli”, vazhdoi ai.

“Tani ne duhet të shikojmë përpara Napoli është ekip profesionist që nuk të lejon të mendosh për të kaluarën. Ne tashmë e dimë se çfarë dëshiron Spalletti dhe çfarë kërkon nga mbrojtja. Ne jemi duke punuar që të rritemi në këto kushte”, shtoi ai.

“Ne kemi bërë gjithçka që është e mundur dhe do të bëjmë gjithçka në të ardhmen. Kjo është jeta, pasioni dhe profesioni ynë”, përfundoi Amir Rrahmani.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner

Juve dëshiron ta rregullojë të ardhmen e Dybala sa më shpejt të mundet

Juve dëshiron ta rregullojë të ardhmen e Dybala sa më shpejt të mundet

Ronaldo nënshkruan marrëveshjen me Man Utd

Ronaldo nënshkruan marrëveshjen me Man Utd

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior

Inter dëshiron t’i mbajë Brozovicin dhe Barellan në ekip

Inter dëshiron t’i mbajë Brozovicin dhe Barellan në ekip

I madhi Vedat Muriqi shënon, Kosova 1:1 Greqia

I madhi Vedat Muriqi shënon, Kosova 1:1 Greqia