Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën

08.05.2021 17:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën

Legjenda braziliane, Rivaldo ka thënë se sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën.

Aguero mbetet lojtar i lirë në fund të muajit qershor dhe largimi i tij nga Etihad është i pashmangshëm pasi edhe vet e ka konfirmuar një gjë të tillë.

Sulmuesi argjentinas është lidhur me një numër të madh të klubesh evropiane, por emri i tij është lakuar më së shumti nga Barcelona.

Rivaldo, legjendë e Barcelonës, ka thënë se Aguero do të ishte një nënshkrim i madh për Blaugranët dhe shpreson ta shoh një tjetër argjentinas si partner të Lionel Messit sezonin e ardhshëm.

“Thashethemet më thonë se Barcelona po negocion me Sergio Agueron për ta nënshkruar atë kur ai të largohet nga Man City në fund të sezonit”, ka thënë fillimisht Rivaldo për Betfair.

“Ai ka qenë madhështor në City dhe, në moshën 32 vjeçare, jam i sigurt se ai do të jetë gati të garojë me Barcelonën”.

“Ai ka ende shumë futboll për të luajtur dhe do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën, veçanërisht duke ardhur falas në një moment kur klubi ynë ka disa probleme për arsye financiare”, përfundoi braziliani.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çeki – Angli: Analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme

Çeki – Angli: Analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme

Rrëfimi i 37-vjeçares që u maltretua nga burri: Qe 20 vjet m’ka rreh me stupc e shishe, ma ka ngul thikën disa herë

Rrëfimi i 37-vjeçares që u maltretua nga burri: Qe 20 vjet m’ka rreh me stupc e shishe, ma ka ngul thikën disa herë

Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” do të mbahen vetëm me tifozë japonezë

Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” do të mbahen vetëm me tifozë japonezë

Dembele largohet nga ekipi i Francës në Euro 2020

Dembele largohet nga ekipi i Francës në Euro 2020

Formacionet e mundshme: Ukrainë – Austri, ndeshja që do të përcaktojë shumëçka në Grupin C

Formacionet e mundshme: Ukrainë – Austri, ndeshja që do të përcaktojë shumëçka në Grupin C

Maqedonia e Veriut dhe Holanda përballen sot pa ‘presion’, formacionet e mundshme

Maqedonia e Veriut dhe Holanda përballen sot pa ‘presion’, formacionet e mundshme

“Gruaja shqiptare u përdhunua 7 herë”, dëshmia tronditëse në Greqi

“Gruaja shqiptare u përdhunua 7 herë”, dëshmia tronditëse në Greqi

10 këshilla financiare kur jeni 20 vjeç

10 këshilla financiare kur jeni 20 vjeç

Princ Vali Corleone i ri i Maqedonisë, shpenzon 60 mijë euro në muaj pa punuar kurrë

Princ Vali Corleone i ri i Maqedonisë, shpenzon 60 mijë euro në muaj pa punuar kurrë

Shaqiri me një tjetër gol të jashtëzakonshëm, Zvicra 3:1 Turqia

Shaqiri me një tjetër gol të jashtëzakonshëm, Zvicra 3:1 Turqia

Euro 2020: Zvicra e kërkon kualifikimin kundër Turqisë me Xhakën e Shaqirin titullarë

Euro 2020: Zvicra e kërkon kualifikimin kundër Turqisë me Xhakën e Shaqirin titullarë

Hëngri kanabis, dy vjeçari lufton për jetën

Hëngri kanabis, dy vjeçari lufton për jetën

Kamioni hyn mes turmës së komunitetit LGBTQ, vdes një person

Kamioni hyn mes turmës së komunitetit LGBTQ, vdes një person

Golashënuesit më të mirë pas dy raundeve të para në fazën e grupeve në EURO 2020

Golashënuesit më të mirë pas dy raundeve të para në fazën e grupeve në EURO 2020

Rizvanolli e bindur se vaksinimi në masë do të ndikojë pozitivisht në rimëkëmbjen ekonomike

Rizvanolli e bindur se vaksinimi në masë do të ndikojë pozitivisht në rimëkëmbjen ekonomike

​Digjet çatia e objektit të ish-kooperativës bujqësore

​Digjet çatia e objektit të ish-kooperativës bujqësore