Rinisin kërkimet për gjetjen e policëve të zhdukur në lumin Lepenc

29.04.2018 10:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rinisin kërkimet për gjetjen e policëve të zhdukur në lumin Lepenc

Kanë rinisur kërkimet për gjetjen e dy policëve që kanë rënë me veturë në lumin Lepenc.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi.

Gashi ka thënë se në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe shumë qytetarë që po angazhohen për t’i gjetur policët.

“FSK-ja dhe të gjitha njësitet tjera kanë dalur, dhe kanë nisur me kërkimet. Ka edhe shumë qytetarë të angazhuar që po ndihmojnë, por deri tash s’ka asnjë rezultat”, ka thënë Gashi për lajmi.net.

Për shkak të errësirës FSK-ja i kishte ndërprerë kërkimet rreth orës 04:00 të mëngjesit.

Gashi ka thënë gjithashtu se deri më tani nuk kanë asnjë informacion për detajet rreth aksidentit.

Në lidhje me zhdukjen e dy policëve në lumin Lepenc, i pikëlluar është shprehur edhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Aksidenti kishte ndodhur mbrëmë rreth orës 20:30.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rritet numri i vendeve që po i bëjnë bojkot diplomatik Lojrave Olimpike të Pekinit

Rritet numri i vendeve që po i bëjnë bojkot diplomatik Lojrave Olimpike të Pekinit

Një grua në Gjilan e mashtroi postierin, s’ia pagoi dërgesën në vlerë prej 2650 euro

Një grua në Gjilan e mashtroi postierin, s’ia pagoi dërgesën në vlerë prej 2650 euro

Partia e Jablanoviqit mirëpret vendimin e ShBA-së, u vërtetua se veriu i Kosovës udhëhiqet nga mafia

Partia e Jablanoviqit mirëpret vendimin e ShBA-së, u vërtetua se veriu i Kosovës udhëhiqet nga mafia

Ngrirja e çmimeve mirëpritet nga qytetarët, por jo nga afaristët  

Ngrirja e çmimeve mirëpritet nga qytetarët, por jo nga afaristët  

Ish-kreu i OShP-së: Në Kosovë asnjëherë nuk ka pasur luftim të mirëfilltë të korrupsionit

Ish-kreu i OShP-së: Në Kosovë asnjëherë nuk ka pasur luftim të mirëfilltë të korrupsionit

Çmimi Nobel për Paqe, gazetarët nisen drejt Oslos për ceremoninë

Çmimi Nobel për Paqe, gazetarët nisen drejt Oslos për ceremoninë

Një hetim ndërkombëtar, shpresë për rastet "Monstra" e "Kumanova"

Një hetim ndërkombëtar, shpresë për rastet "Monstra" e "Kumanova"

Biden: Mbrojtja e demokracisë "sfida e kohës sonë"

Biden: Mbrojtja e demokracisë "sfida e kohës sonë"

BE-ja thotë se po vëzhgojnë në Kosovë se nga po shkojnë paratë e tyre

BE-ja thotë se po vëzhgojnë në Kosovë se nga po shkojnë paratë e tyre

Sekretari Blinken njofton për sanksione të reja të SHBA-së

Sekretari Blinken njofton për sanksione të reja të SHBA-së

Rama pas betimit: Tash është koha t’u përvishemi punëve

Rama pas betimit: Tash është koha t’u përvishemi punëve

Opozita e përçarë shqiptare, komoditet për pushtetin

Opozita e përçarë shqiptare, komoditet për pushtetin

Kamberi: Nuk dorëzohemi para mediave të Vuçiqit

Kamberi: Nuk dorëzohemi para mediave të Vuçiqit

SHBA goditi grupet kriminale serbe, reagon Rada Trajkoviq, kërkon largimin e Marko Gjuriqit nga Amerika

SHBA goditi grupet kriminale serbe, reagon Rada Trajkoviq, kërkon largimin e Marko Gjuriqit nga Amerika

Osmani në Samitin për Demokracinë: Po ju drejtohem si presidente e popullit më pro-amerikan në botë

Osmani në Samitin për Demokracinë: Po ju drejtohem si presidente e popullit më pro-amerikan në botë

Specialja ua vazhdon paraburgimin Veselit, Krasniqit dhe Selimit

Specialja ua vazhdon paraburgimin Veselit, Krasniqit dhe Selimit