Real Madridi me ndryshime të mëdha kundër Getafes, formacionet

18.04.2021 20:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Real Madridi me ndryshime të mëdha kundër Getafes, formacionet

Real Madridi do të kërkojë ta ngushtojë sërish në vetëm një pikë epërsi e liderit të La Ligës, Atletico Madrid, kur të takohet sot me Getafen/Getafe është nikoqir i Real Madridit në Stadiumin Coliseum Alfonso Perez në orën 21:00, raporton Gazeta Express.

Real Madridi është i vetëdijshëm për fitoren bindëse të liderit Atletico kundër Eibarit sot më herët, prandaj do të synojë fitore patjetër për të mbetur në hapë në garën e ngushtë për titull.

Atletico e rikthye epërsinë prej katër pikëve ndaj Real Madridit dhe pesë pikëve ndaj Barcelona sot kur e mposhti 5:0 Eibarin.

ReklamëPor Reali dhe Barça e kanë nga një ndeshje më pak të zhvilluar.

Trajneri Zinedine Zidane ka bërë ndryshime të mëdha për takimin e sotëm, kryesisht për shkak të mungesa të mëdha në skuadër shkaku i lëndimeve dhe koronavirusit.

Chust luan për herë të parë në mbrojtje, në mungesë të Sergio Ramos, Nachos dhe Varane. Isco do të luajë titullar në mesfushë, ku mungojnë Toni Kroos dhe Casemiro.

Ndërsa në sulm, do të luajnë Rodrygo, Mariano dhe Vinicius Junior.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rihanna po lanson linjën e parë të parfumit nga marka e saj ‘Fenty’

Rihanna po lanson linjën e parë të parfumit nga marka e saj ‘Fenty’

Mbappe: Ëndrra ime është ta fitoj Ligën e Kampionëve me PSG-në

Mbappe: Ëndrra ime është ta fitoj Ligën e Kampionëve me PSG-në

Presidenti i Federatës Evropiane të Xhudos i dërgon letër FXHK-së për sukseset e Norës dhe Distrisë

Presidenti i Federatës Evropiane të Xhudos i dërgon letër FXHK-së për sukseset e Norës dhe Distrisë

Loriana Kuka: Fitimi i një mdealje në Olimpiadë është synimi më i madh i karrierës time

Loriana Kuka: Fitimi i një mdealje në Olimpiadë është synimi më i madh i karrierës time

Ekspedita e Prishtinës niset drejt Uellsit

Ekspedita e Prishtinës niset drejt Uellsit

Ambasada Amerikane me urim të veçantë: Gratë e Kosovës janë të forta dhe të vendosura

Ambasada Amerikane me urim të veçantë: Gratë e Kosovës janë të forta dhe të vendosura

Rrahmani: Barazimi me Veronën ishte një moment i vështirë pasi nuk arritëm kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Rrahmani: Barazimi me Veronën ishte një moment i vështirë pasi nuk arritëm kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Kuka: Majlinda kërkoi të pensionohet para disa muajve, por unë nuk e lejova

Kuka: Majlinda kërkoi të pensionohet para disa muajve, por unë nuk e lejova

Kurti: Në këtë ditë hidhërimi, zemrat tona janë lehtësuar nga suksesi i kampiones sonë

Kurti: Në këtë ditë hidhërimi, zemrat tona janë lehtësuar nga suksesi i kampiones sonë

Akil Gjakova mbetet pa medalje në Tokio, pas humbjes ndaj Orujov

Akil Gjakova mbetet pa medalje në Tokio, pas humbjes ndaj Orujov

Edhe Nora Gjakova i siguron Kosovës medalje olimpike, lufton për të artën

Edhe Nora Gjakova i siguron Kosovës medalje olimpike, lufton për të artën

Akil Gjakova mposhtet por mbetet në garë për medaljen e bronztë

Akil Gjakova mposhtet por mbetet në garë për medaljen e bronztë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë