Ranieri e sfidon presidentin e Nantesit: Shkarkomë nëse nuk je i kënaqur

29.04.2018 11:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ranieri e sfidon presidentin e Nantesit: Shkarkomë nëse nuk je i kënaqur

Pozicioni i Claudio Ranierit te skuadra e Nantesit është gjithnjë e më i dobët, ku së fundi e ka sfiduar edhe presidentin e klubit.

Gjatë javës së kaluar u tensionua marrëdhënia mes italianit dhe të parit e klubit francez, Waldemar Kita, kur trajneri humbi darkën në nder të 75 vjetorit të themelimit të klubit, sepse “nuk mundi të gjente një vend parkimi” dhe më pas fluturoi në Londër.

Presidenti i kishte kërkuar italianit që mos ta inkuadronte në ndeshjen ndaj Lyonit kapitenin Leo Dubois, sepse mbrojtësi tashmë ka një marrëveshje për t’u bashkuar me ta sezonin e ardhshëm si lojtar i lirë.

Dubois ishte në formacionin shartues dhe bëri një gafë në golin e dytë të realizuar nga Lyoni.

“Natyrisht, të gjithë Presidentët kritikojnë kur nuk fiton ndeshje. Nëse ai nuk është i kënaqur me mua, ka vetëm një gjë për të bërë, të më shkarkojë”, tha Ranier.

Edhe pse po raportohet se Carlo Ancelotti dhe Roberto Mancini mund ta marrin drejtimin e kombëtares së Italisë, Ranieri duket se mund ta marr postin e trajnerit të Azurrëve.

Nantes ka vetëm dy fitore në vitin 2018 ndërsa zë pozitën e dhjetë të renditjes tabelore të Ligue 1 me 46 pikë. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Yllka Gashi: Hyrja në listën e ngushtë për Oscar veçse është historike (VIDEO)

Yllka Gashi: Hyrja në listën e ngushtë për Oscar veçse është historike (VIDEO)

Pekini mirëpret sportistët të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

Pekini mirëpret sportistët të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

Ishin LIVE, gazetari godet me shpullë kolegun e tij (VIDEO)

Ishin LIVE, gazetari godet me shpullë kolegun e tij (VIDEO)

Publikohet libri  i bardhë mbi përparimin demokratik të Hong-Kongut sipas parimit “Një vend, dy sisteme”

Publikohet libri i bardhë mbi përparimin demokratik të Hong-Kongut sipas parimit “Një vend, dy sisteme”

Fifi dhe Graniti nisin një lidhje sekrete pas daljes nga shtëpia (Foto)

Fifi dhe Graniti nisin një lidhje sekrete pas daljes nga shtëpia (Foto)

Gjinekologu i rremë ‘gënjen’ dhjetra gra me ekzaminime vaginale në kamera online (Fotot)

Gjinekologu i rremë ‘gënjen’ dhjetra gra me ekzaminime vaginale në kamera online (Fotot)

10 golat më të mirë n’Champions, Messi i pari

10 golat më të mirë n’Champions, Messi i pari

Zbulohet një specie e re orkideje

Zbulohet një specie e re orkideje

Mega projekti i devijimit të ujit. Përfitojnë 140 milionë njerëz

Mega projekti i devijimit të ujit. Përfitojnë 140 milionë njerëz

PSG-ja e rigjen rrugën e fitores ndaj Monacos, por Messi dështon sërish të shënojë në ligë

PSG-ja e rigjen rrugën e fitores ndaj Monacos, por Messi dështon sërish të shënojë në ligë

Lojrërat Olimpike Dimërore , një mundësi për të eliminuar dallimet përmes dialogut

Lojrërat Olimpike Dimërore , një mundësi për të eliminuar dallimet përmes dialogut

FFK arrin marrëveshje për prodhimin e orëve zvicerane të personalizuara

FFK arrin marrëveshje për prodhimin e orëve zvicerane të personalizuara

Bëhet rivlerësimi: Robin Krasniqi fitues ndaj Dominic Boesel

Bëhet rivlerësimi: Robin Krasniqi fitues ndaj Dominic Boesel

Arrestohet për dhunim burri nga Prizreni, kreu marrëdhënie me gruan pa dëshirën e saj

Arrestohet për dhunim burri nga Prizreni, kreu marrëdhënie me gruan pa dëshirën e saj

Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022