Ramush Haradinaj ndan medaljen “Me besim në zot, atdhe e shtet” për Harry Bajraktarin

06.06.2022 22:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ramush Haradinaj ndan medaljen “Me besim në zot, atdhe e shtet” për Harry Bajraktarin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Ramush Haradinaj, ka ndarë medaljen “Me besim në zot, atdhe e shtet”, për aktivistin e njohur shqiptar në ShBA, Harry Bajraktari.

Haradinaj përmes një shkrimi në rrjetin social facebook, ka thënë se Bajraktari mbetet një shtyllë e fortë e bashkëpunimit dhe miqësisë në mes të Kosovës dhe ShBA-së.

“Një shembull i suksesit shqiptar në botë, Harry Bajraktari, qëndroi gjithmonë afër atdheut, dhe mbeti shtyllë e fortë e urave të bashkëpunimit dhe miqësisë së përhershme mes nesh dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, ka shkruar ai në facebook.

Lideri i AAK-së shtoi se falë njerëzve si Harry Bajraktari, e drejta e Kosovës dëgjohet, promovohet dhe mbrohet në mënyrën më të mirë.

“Me këtë rast, i kam ndarë medaljen “ME BESIM NË ZOT, ATDHE E SHTET” për kontribut të jashtëzakonshëm në çështjen kombëtare shqiptare. Gjithmonë kënaqësi takimi me të, si sonte, që folëm për situatën politike në vend, bashkëpunimin me ShBA dhe proceset e rëndësishme integruese të Kosovës drejt NATO-s dhe organizatave ndërkombëtare”, ka shtuar ai.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Udhërrëfyesi i ri për vizat, i papranueshëm për Kosovën

Udhërrëfyesi i ri për vizat, i papranueshëm për Kosovën

SHBA gati të ndërhyjë për Shqipërinë: E zgjidhim ne çështjen me Sofjen

SHBA gati të ndërhyjë për Shqipërinë: E zgjidhim ne çështjen me Sofjen

Aksident në qendër të Prishtinës, vetura shkel dy vajza dhe ikën nga vendngjarja

Aksident në qendër të Prishtinës, vetura shkel dy vajza dhe ikën nga vendngjarja

Rugova i ra tavolinës para Gelbardit kur e quajti UÇK-në terroriste, fotoreporteri: Hera e parë që e pashë nervoz

Rugova i ra tavolinës para Gelbardit kur e quajti UÇK-në terroriste, fotoreporteri: Hera e parë që e pashë nervoz

Raci: Thaçi është i pari që ka bërë ndryshim të madh në politikë (VIDEO)

Raci: Thaçi është i pari që ka bërë ndryshim të madh në politikë (VIDEO)

Turqia ndryshon mendje, do t’i mbështesë Finlandën dhe Suedinë për anëtarësim në NATO

Turqia ndryshon mendje, do t’i mbështesë Finlandën dhe Suedinë për anëtarësim në NATO

Ministrja Haxhiu: Për reformën në drejtësi duhet të jemi të unifikuar, pavarësisht dallimeve politike

Ministrja Haxhiu: Për reformën në drejtësi duhet të jemi të unifikuar, pavarësisht dallimeve politike

Inspektorati i Tregut dënon tri pompa për mosrespektim të çmimeve tavan, kontrollohet edhe çmimi i bukës

Inspektorati i Tregut dënon tri pompa për mosrespektim të çmimeve tavan, kontrollohet edhe çmimi i bukës

Inspektorati i Tregut dënon tri pompa për mosrespektim të çmimeve tavan, kontrollohet edhe çmimi i bukës

Inspektorati i Tregut dënon tri pompa për mosrespektim të çmimeve tavan, kontrollohet edhe çmimi i bukës

Kurti takoi ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë

Kurti takoi ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë

Hoxhaj për udhërrëfyesin për liberalizim: Mjerim politik

Hoxhaj për udhërrëfyesin për liberalizim: Mjerim politik

Ish-ambasadori holandez: Udhërrëfyesi i ri për vizat merr më shumë se një vit kohë

Ish-ambasadori holandez: Udhërrëfyesi i ri për vizat merr më shumë se një vit kohë

Kurti: Sveçla brenda 48 orëve udhëton në Bruksel për punën e vizave

Kurti: Sveçla brenda 48 orëve udhëton në Bruksel për punën e vizave

Kryeministri i shqetësuar nga informacionet për çmimet e rritura të bukës

Kryeministri i shqetësuar nga informacionet për çmimet e rritura të bukës

Stoltenberg: Rusia po e përdor energjinë si armë shtrënguese

Stoltenberg: Rusia po e përdor energjinë si armë shtrënguese

Vizita e Kurtit në SHBA shtetit i kushtoi mbi 36 mijë euro, kryeministri qëndroi në hotelin luksoz “Hilton”

Vizita e Kurtit në SHBA shtetit i kushtoi mbi 36 mijë euro, kryeministri qëndroi në hotelin luksoz “Hilton”