Ramos: Nuk do të ketë korridor nderi për Barcelonën

30.04.2018 22:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ramos: Nuk do të ketë korridor nderi për Barcelonën

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka thënë se ata nuk do t’i japin Barcelonës një roje nderi në El Clasico në kampin Nou të dielën.

Barcelona u kurorëzua me titullin kampionë të La Ligas pasi ata mundën Deportivo La Corunën dhe mund të shkojnë gjithë sezonin e ligës si të pamposhtur nëse ata shmangin humbjen në katër ndeshjet e fundit.

Meqenëse gjiganti katalunas ka fituar titullin tashmë është përfolur shumë për një korridor nderi në fundjavë, pikërisht në ndeshjen e vitit, El Clasico ndaj Real Madridit.

Por, kapiteni Ramos e ka refuzuar këtë ide, me trajnerin e Real Madridit, Zinedine Zidane, duke e udhëzuar skuadrën e tij që të mos respektojë triumfin e ligës së Barcelonës.

(Getty Images)

Mbrojtësi theksoi se skuadra do t’i marr për bazë fjalët e trajnerit të tyre dhe nuk do t’i bëjnë korridor nderi Barcelonës.

“Ajo që thotë Zidane është ‘amin’. Ne po bëjmë shumë bujë nga e gjithë kjo”, ka thënë fillimisht Ramos për Sky Sports.

“Barça e ka titullin, i cili është ai që ata donin, por nuk do të ketë korridor nderi të plotë”.

“Ata duan të gëzojnë titullin e tyre dhe e njëjta vlen edhe për ne. Ne kemi nevojë për të eliminuar gjermanët dhe për të arritur një tjetër finale”, përfundoi spanjolli. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë