Rama: Shqiptarët fituan luftën, Serbia e humbi (VIDEO)

E publikuar: 27/10/2016 23:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Shqiptarët e kanë fituar luftën dhe Serbia e ka humbur atë. Kështu duhet edhe të sillemi, ka thënë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në Zona e Debatit në Klan Kosova në ballafaqim me analistët.

“Kosova është sot shtet, Serbia ka humbur dhe është e detyruar të bashkëjetojë me këtë fakt monumental të paimagjinueshëm për ta deri dje dhe sot të papranueshëm, por të pashmangshëm që e ka në kufi”, ka pohuar Rama, njofton Klan Kosova.

“Aty ku kishte zonën që mendonte se jetonin ca skllevër të vet, tani është një shtet”.

Ja deklarata e plotë e Ramës për këtë çështje: