Rama Hajrizi thotë se AKK ka gabuar: Nuk janë 6 milionë euro, por 6 mijë

29.06.2021 21:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rama Hajrizi thotë se AKK ka gabuar: Nuk janë 6 milionë euro, por 6 mijë

Ish-kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama-Hajrizi, ka demantuar të dhënat e Agjencisë Kundër Korrupsionit se e njëjta ka në konton e saj bankare mbi 6 milionë euro.

Rama-Hajrizi ka deklaruar se shuma e saktë është mbi 6 mijë euro.

Përmes një publikimi në Facebook e njëjta tha se publikimet në fjalë janë të pavërteta dhe se bëhet fjalë për lëshim teknik në formularin e deklarimit të pasurisë, transmeton lajmi.net.

“Duke respektuar gjithnjë të drejtën e mediave për informim dhe transparencë, për hir të së vërtetës dhe informimit të saktë të opinionit publik dua t’ju njoftoj se, ky nuk është lajm i saktë, meqenëse është i bazuar në të dhënat e shënuara gabimisht në formularin e deklarimit të pasurisë. Shuma e saktë e parave të gatshme është: 6,311.98 euro (pra 6 mijë), e jo 6 milionë”, shkroi ajo.

E njëjta tha se nesër do t’u drejtohet zyrtarëve kompetent të AKK-së që sa më parë të korigjohet ky gabim.

“Bëhet fjalë për një lëshim teknik në plotësimin e Formularit të deklarimit të pasurisë, për ç’arsye unë nesër do t’u drejtohem zyrtarëve kompetent të kësaj agjencie që sa më parë të korrigjohet ky gabim”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


KEK: Deklaratat e Molliqajt lidhur me blloqet A3 dhe A5 janë thjesht shpifje

KEK: Deklaratat e Molliqajt lidhur me blloqet A3 dhe A5 janë thjesht shpifje

Dyshime për rrjedhje informatash për aksionin në veri, Sveçla thotë se po bëhen hetime intensive

Dyshime për rrjedhje informatash për aksionin në veri, Sveçla thotë se po bëhen hetime intensive

Ngjarje e rëndë: Bie nga lartësia e ndërtesës ku po punonte, vdes 35-vjeçari

Ngjarje e rëndë: Bie nga lartësia e ndërtesës ku po punonte, vdes 35-vjeçari

IKShPK: 16 raste të reja me Covid-19 dhe as një vdekje në 24 orët e fundit

IKShPK: 16 raste të reja me Covid-19 dhe as një vdekje në 24 orët e fundit

Pamje nga kolona në Merdare, ku mërgimtarët po presin deri në 5 orë për të hyrë në Kosovë

Pamje nga kolona në Merdare, ku mërgimtarët po presin deri në 5 orë për të hyrë në Kosovë

Kompania “Frutex” qe katër ditë pa energji elektrike, paralajmëron padi ndaj KEDS-it

Kompania “Frutex” qe katër ditë pa energji elektrike, paralajmëron padi ndaj KEDS-it

Drejtori i KEK-ut i përgjigjet akuzave të Molliqajt: Janë shpifje

Drejtori i KEK-ut i përgjigjet akuzave të Molliqajt: Janë shpifje

Zëdhënësi i KEDS-it: Për disa muaj e kemi bartur barrën e furnizimin me rrymë, kur u shterën resurset filluan kufizimet

Zëdhënësi i KEDS-it: Për disa muaj e kemi bartur barrën e furnizimin me rrymë, kur u shterën resurset filluan kufizimet

Rizvanolli paralajmëron dërgimin e dosjes në polici për rastet kur ka reduktime më shumë se 2 orë

Rizvanolli paralajmëron dërgimin e dosjes në polici për rastet kur ka reduktime më shumë se 2 orë

Molliqaj: Sipas burimeve tona, blloqet A3 dhe A5 u prishën qëllimisht nga KEDS-i, menaxhmenti i ri i KEK-ut dhe Qeveria

Molliqaj: Sipas burimeve tona, blloqet A3 dhe A5 u prishën qëllimisht nga KEDS-i, menaxhmenti i ri i KEK-ut dhe Qeveria

Hoti: Së shpejti, LDK-ja do të kthehet në krye të Qeverisë

Hoti: Së shpejti, LDK-ja do të kthehet në krye të Qeverisë

Ministri Latifi kërkon që mërgimtarët të vijnë të vaksinuar e pa Covid-19, paralajmëron mbyllje

Ministri Latifi kërkon që mërgimtarët të vijnë të vaksinuar e pa Covid-19, paralajmëron mbyllje

Kurti thotë se marrëveshja me Serbinë do të duhej të përfundonte brenda mandatit të qeverisë së tij

Kurti thotë se marrëveshja me Serbinë do të duhej të përfundonte brenda mandatit të qeverisë së tij

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për fundjavën

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për fundjavën

Sherifi – PSD-së: Kollaj me flamurin e Kosovës, le të provojnë me ia heq Kurtit flamurin kombëtar

Sherifi – PSD-së: Kollaj me flamurin e Kosovës, le të provojnë me ia heq Kurtit flamurin kombëtar

Kriza me energji, Kurti: S’kemi mundur ta blejmë rrymën më herët sepse s’konzervohet në frigorifer

Kriza me energji, Kurti: S’kemi mundur ta blejmë rrymën më herët sepse s’konzervohet në frigorifer